Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2229.html Thu, 25 Apr 2024 16:30:14 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Agnieszka Chrzanowska - Bez udziału gwiazd (2009) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2229-agnieszka-chrzanowska/7973-agnieszka-chrzanowska-bez-udziau-gwiazd-2009.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2229-agnieszka-chrzanowska/7973-agnieszka-chrzanowska-bez-udziau-gwiazd-2009.html Agnieszka Chrzanowska - Bez udziału gwiazd (2009)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Bez udziału gwiazd
02. Nie patrzyłeś na mnie wczoraj
03. Jeszcze raz
04. Kubeczek wody
05. Skarb
06. Życzliwość i stałość małżeńska
07. Nie taka jak Ty play
08. Mleczna droga
09. Nie znajdziesz mnie
10. Noc po nocy
11. Szkoda słów
12. Tak wiele przeszkód
13. Wielki Pan play
14. Zakochany cień
15. Taki sen

 

Agnieszka Chrzanowska (ur. 1968 w Sosnowcu) – polska piosenkarka, kompozytorka i aktorka. Wykonawczyni poezji śpiewanej. W latach 1996 – 2003 artystka związana była z krakowską Piwnicą pod Baranami, później – klubem "Alchemia" na krakowskim Kazimierzu[1]. Uczennica szkoły muzycznej w klasie fortepianu, absolwentka studia aktorskiego SPOT w Krakowie.

Na albumie "Bez udziału gwiazd" znalazło się 15 premierowych piosenek, które jak zwykle skomponowane są przez Agnieszkę Chrzanowską, głównie do wierszy Michała Zabłockiego. Dwa numery - "Nie znajdziesz mnie" i "Taki sen" - są w pełni autorskie. Charakter utworów nawiązuje bardziej do pierwszych płyt niż do ostatniej "Tylko dla kobiet" - płyta jest zdecydowanie bardziej akustyczna niż elektryczna. W nagraniach albumu wzięli udział muzycy, z którymi Agnieszka współpracuje od 1998 roku, kiedy to odbyła się premiera jej debiutanckiego albumu "Nie bój się nic nie robić". Na fortepianie zagrał Konrad Mastyło, na basie i kontrabasie Józek Michalik, na gitarach akustycznych i akustycznych Jacek Królik, na perkusji i instrumentach perkusyjnych Sławek Berny, na flugehornie i trąbce Przemek Sokół, na instrumentach klawiszowych Krzysztof Filus i Jacek Tarkowski a także, w większości utworów sama Agnieszka. Album zawiera również teledysk do "Bez udziału gwiazd", pierwszego z utworów promujących płytę. W klipie, obok Agnieszki wystąpili Tomasz Kot oraz Edward Linde Lubaszenko. Bonusem w tym wydawnictwie jest DVD z koncertem Agnieszki, zarejestrowanym na krakowskim Kazimierzu. Znalazły się na nim dwa utwory z albumu "Bez udziału gwiazd" - "Skarb" i "Mleczna droga", a także piosenki , które stały się znaczące dla artystki, a pochodzące z poprzednich albumów, m.in. "Cały świat płonie", "Camille Claudel" czy "Ulica Rajska". Koncert jest przeplatany opowieściami Agnieszki o miejscach dla niej ważnych, odwiedza m.in. Państwową Wyższą Szkołę Teatralną, gdzie spędziła cztery lata i gdzie rozpoczynała swoja trasę koncertową, promując album "Cały świat płonie"; Teatr pod Ratuszem, gdzie odbyła się premiera spektaklu "Wariutkowie" Michała Zabłockiego, w którym Agnieszka zagrała siedem kobiecych ról; Piwnica pod Baranami, gdzie przez siedem lat brała udział w kabaretach i przedstawiała swoje recitale, a także opowiada o miejscach, które lubi odwiedzać na krakowskim Kazimierzu.

download (mp3 @192 kbs):

yandex mediafire uloz.to mega gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Agnieszka Chrzanowska Fri, 21 Jan 2011 09:54:03 +0000
Agnieszka Chrzanowska - Caly Swiat plonie (2000) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2229-agnieszka-chrzanowska/17058-agnieszka-chrzanowska-caly-swiat-plonie-2000.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2229-agnieszka-chrzanowska/17058-agnieszka-chrzanowska-caly-swiat-plonie-2000.html Agnieszka Chrzanowska - Cały świat płonie (2000)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Cały świat płonie 	
2. Więc co Ci mogę dać w zamian za siebie 	
3. Pustka w środku 	
4. Camille Claudel 	
5. Nic nikogo nie obchodzi 	
6. Zbłąkany list 	
7. Wieczór zimowy 	
8. W pewnym momencie 	
9. Odpoczywaniem zmęczeni 	
10. Przypowieść i maku 	
11. Plecie się życie 	
12. Natchnienie 	
13. Śmierć wtórna

Agnieszka Chrzanowska – śpiew
Konrad Mastyło – fortepian 
Tomasz Kupiec – bas, kontrabas 
Sławomir Berny – perkusja, instrumenty perkusyjne, programowanie
Jacek Królik – gitary akustyczne i elektryczne, back-packer 
Leszek Szczerba – klarnet 
Michał Półtorak – skrzypce 
Władysław Grochot – trąbka

 

To jest coś... coś... coś takiego, czego nie da się opisać 4000 znaków. Muzyka w połączeniu z JEJ głosem, przede wszystkim głosem, tak cudownym i w taki sposób wykorzystywanym... Jest boska! Dla mnie jest kwintesencją muzyki i tekstów z "Pod Baranami". Jest połączeniem charakterystycznego śpiewu Umer i Szałapak, przenikliwego głosu Kate Busch oraz tekstów, zinterpretiowanych w dzisiejszy sposób. Pomimo natchnionej muzyki i głosu, pojawiają się zwykłe słowa używane dzisiaj. Obie płyty Agnieszki są podobne do siebie, ja zachwycony jestem pierwszą z nich: "Nie bój się nic nie robić", pewnie dlatego, iż byłem na recitalu, a płyty szukałem przez dwa lata. Jednak obie są nie do znudzenia ciekawe, można ich słuchać na repeat'cie i randomie w nieskończoność. Każdy, kto choć troszkę lubi muzykę i teksty natchnione, powinien przesłuchać płyty Agnieszki Chrzanowskiej. ---donrad, merlin.pl

download (mp3 @128 kbs):

yandex mediafire mega uloz.to ge.tt cloudmailru

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Agnieszka Chrzanowska Mon, 22 Dec 2014 17:31:43 +0000
Agnieszka Chrzanowska - Piosenki Do Mężczyzny (2013) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2229-agnieszka-chrzanowska/24526-agnieszka-chrzanowska-piosenki-do-mczyzny-2013.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2229-agnieszka-chrzanowska/24526-agnieszka-chrzanowska-piosenki-do-mczyzny-2013.html Agnieszka Chrzanowska - Piosenki Do Mężczyzny (2013)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Budzę Się (Błądzę Jak) 	3:06
2 	Ciągłość Rozmowy 	3:43
3 	Cień Drzewa 	4:47
4 	Do Góry Nogami (Zarozumiałość, Pycha, Obłuda) 	3:07
5 	Gdybym Mogła Pisać Wiersze 	6:13
6 	W Jakiego Wierzysz Boga 	3:20
7 	Nostalgia I Ty 	3:45
8 	Tak Jak Ty Nigdy Nikt 	4:32
9 	Upadłe Anioły (Pośród Upadłych Aniołów) 	4:58
10 	Na Rozstaju Chmur 	5:56
11 	Równolegle W Przestrzeni 	4:52
12 	Senne Koszmary (Senne Czary) 	5:14
13 	Niebo Ciągle Nade Mną 	4:34
14 	Urocze Życie 	5:31
15 	Nieforemna Rozmowa 	4:17
16 	Myśli Skaczą Mi W Głowie 	4:34
17 	Słońce Dnia 	4:36

Accordion [Akordeon] – Marco Lo Russo (7), Wojciech Pieczka (1, 3, 5, 6, 9, 10, 13, 15, 17)
Acoustic Guitar [Gitary Akustyczne], Electric Guitar [Gitary Elektryczne] – Jacek Królik
Cello [Wiolonczela] – Julia Kotarba
Choir – Octava Ensemble (12)
Choir [Octava Ensemble W Składzie] – Agnieszka Drabent (12), Anna Magiera (12), Bartłomiej Pollak (12),
 Marcin Wróbel (12), Marek Opaska (12), Małgorzata Langer-Król (12), Zygmunt Magiera (12), Łukasz Dulewicz (12)
Conductor [Octava Ensemble Pod Dyrekcją] – Zygmunt Magiera (12)
Contrabass [Kontrabas] – Szymon Frankowski
Ensemble [Kwartet Smyczkowy] – Convivium
Harmonica [Harmonijka Ustna] – Marcin Dyjak 8, 9)
Percussion [Bębny], Percussion [Instrumenty Perkusyjne], Clarinet [Klarnet] – Dominik Klimczak (12, 16)
Piano [Fortepian] – Wojciech Pieczka (1, 2, 4, 6, 7 to 9, 11 to 14, 16)
Tin Whistle, Low Whistle – Marcin Rumiński (1, 6, 7, 13, 17)
Trombone [Puzon] – Marek Michalak (2, 4, 12)
Viola [Altówka] – Wiktoria Chorobik
Violin [Drugie Skrzypce] – Natalia Miś
Violin [Pierwsze Skrzypce] – Natalia Kotarba
Vocals [Śpiew], Piano [Fortepian] – Agnieszka Chrzanowska (3, 5, 10, 15, 17)

 

Album Agnieszki Chrzanowskiej „Piosenki do mężczyzny” zawiera siedemnaście premierowych kompozycji.To siódmy solowy album artystki, ale pierwszy niemal w całości zawierający jej własne teksty. Po „Nie bój się nic nie robić”, „Cały świat płonie”, „Tylko dla kobiet” i „Bez udziału gwiazd” przyszedł czas na „Piosenki do mężczyzny” koncentrujące się wokół tematu porozumienia płci.

Osią albumu jest utwór „Równolegle w przestrzeni”, wskazujący na rządzące relacjami kobiet i mężczyzn uprzedzenia, których podstawową przyczyną jest brak wnikliwej wiedzy dotyczącej odmienności natury kobiet i mężczyzn. Kolejne piosenki to próby opisania elementów wzajemnych relacji obojga płci. „Nieforemna rozmowa”, „Gdybym mogła pisać wiersze”, „Myśli skaczą mi w głowie”, „Ciągłość rozmowy” to utwory podejmujące tematykę szeroko pojmowanego komunikowania się. „Senne koszmary” mówią o „czarach”, które stosowane są przez wszelkiego typu autorytety, a które uniemożliwiają jednostce własną analizę świata i samodzielne podejmowanie decyzji. Tak zwane „czary” w konsekwencji prowadzą także między innymi do pogłębiania przepaści między kobietami a mężczyznami.

„Do góry nogami” dotyka patologii normalności, nieskończonej ilości zachowań, przekonań i nawyków, które na pierwszy rzut oka wydają się naturalne, tymczasem są zakorzenionymi patologiami, do których bezrefleksyjnie przywykliśmy. w utworze „Na rozstaju chmur”, podjęta jest kwestia mitu o dwóch połówkach jabłka, który powoduje niesłychaną ilość frustracji. Idealistyczne podejście jest przeszkodą w prawdziwym poznaniu drugiej osoby. Radość ze wspólnego przeżywania świata pojawia się w utworze „Słońce dnia”, natomiast wskazywanie dróg do siebie drugiej osobie to temat utworu „Cień drzewa”.

Pierwszy singiel albumu to utwór „Budzę się” - „błądzenie”, „zagubienie”, a w końcu „przebudzenie”. Radość z pełniejszej świadomości siebie i jednocześnie zadziwienie samym sobą z przeszłości.

Teledysk do utworu zrealizowany został przez reżysera i operatora Krzysztofa Rosę. Zdjęcia odbyły się nad Morzem Tyrreńskim oraz we włoskim Mieście Sztuki - Sermoneta (region Lacjum), dzięki współpracy z Panią Burmistrz Giuseppiną Giovannoli i Stefano Cortellettim, a także w Krakowie w Studiu Szkoły Kreatywnej Fotografii.

Drugi singiel to utwór „Nostalgia i Ty” - namiętność i gorące emocje z jednej strony, z drugiej chłód i powiększająca się przepaść. Bezruch, na przekór sobie. Ambicja i duma nie pozwalająca przyznać się do uczuć. Wyobrażenia zabijające rzeczywistość. Stracony czas.

„Nostalgia i Ty” - to efekt spotkania Agnieszki i Marco Lo Russo we włoskim średniowiecznym Mieście Sztuki Sermoneta, gdzie był realizowany teledysk do pierwszego utworu singlowego „Budzę się”. Wirtuozerska gra Marco zainspirowała Agnieszkę do napisania utworu z jego udziałem w chwili gdy materiał na płytę był już gotowy. Zorganizowane zostały dodatkowe nagrania i „Nostalgia i Ty” znalazła się na płycie. ---chrzanowska.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Agnieszka Chrzanowska Fri, 14 Dec 2018 14:47:44 +0000
Agnieszka Chrzanowska - Tylko dla kobiet (2005) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2229-agnieszka-chrzanowska/17177-agnieszka-chrzanowska-tylko-dla-kobiet-2005.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2229-agnieszka-chrzanowska/17177-agnieszka-chrzanowska-tylko-dla-kobiet-2005.html Agnieszka Chrzanowska - Tylko dla kobiet (2005)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Zakochały się chłopaki 	
2. Delikatnie poprzez wiatr 	
3. Obłuda 	
4. Grecja to ja 	
5. Panie nasz 	
6. Statek 	
7. Hosanna 	
8. Zeus 	
9. Dom na rozłożystym drzewie 	
10. Pieśń Agnieszki 	
11. Hypatia 	
12. Ulica Rajska 	
13. Tylko dla kobiet 	
14. Zakochały się chłopaki (grecka wersja językowa) 	
15. Statek (grecka wersja językowa)

 

Album pod przewrotnym i intrygującym tytułem „Tylko dla kobiet...” to prawdziwa muzyczna uczta, pełna wysublimowanych treści o nastrojowym charakterze, idealnym na długie jesienne wieczory. Jeśli poszukujesz piosenek gdzie tekst jest równie ważny jak muzyka i wykonanie to z pewnością „Tylko dla Kobiet...” jest płytą dla Ciebie. Za każdym razem, kiedy słucha się tego albumu odkrywa się coś nowego... to działa jak magnes.

„Tylko dla Kobiet...” zawdzięcza swój oryginalny charakter dwóm osobom: Agnieszce Chrzanowskiej i Michałowi Zabłockiemu.

Agnieszka – kompozytorka, piosenkarka, aktorka, przez wiele lat związana z krakowską „Piwnicą pod Baranami”. Jest osobą z ogromnym temperamentem, potrafi zdobyć słuchacza nie tylko pięknym głosem ale również niebanalną osobowością... Imponuje talentem i siłą. Podczas swoich występów elektryzuje publiczność wprowadzając ją w niezwykły nastrój.

Michał – jeden z najbardziej znanych współczesnych poetów, autor wierszy i tekstów piosenek w repertuarze m.in. Grzegorza Turnaua. Większość utworów na płycie „Tylko dla Kobiet...” powstała do wierszy Michała, którego teksty niewątpliwie potrafią poruszyć wyobraźnię.

Urok, subtelny erotyzm, tajemniczość, świadomość muzyczna oraz sposób interpretacji tekstów sprawiają, że płyta Agnieszki Chrzanowskiej jest zjawiskiem niespotykanym... --- universalmusic.pl

download (mp3 @256 kbs):

yandex mediafire mega uloz.to cloudmailru ge.tt

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Agnieszka Chrzanowska Wed, 14 Jan 2015 16:30:50 +0000
Agnieszka Chrzanowska ‎– Nie Boj Sie Nic Nie Robic (1998) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2229-agnieszka-chrzanowska/24020-agnieszka-chrzanowska--nie-boj-sie-nic-nie-robic-1998.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2229-agnieszka-chrzanowska/24020-agnieszka-chrzanowska--nie-boj-sie-nic-nie-robic-1998.html Agnieszka Chrzanowska ‎– Nie Bój Się Nic Nie Robić (1998)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Życie kochane - 04:09
02. Nie bój się nic nie robić - 04:15
03. Kalendarz - 04:06
04. Chyba kłótnia - 04:11
05. Dusza - 02:58
06. Wenus - 04:09
07. Moja Ziemia - 03:18
08. Zasłonka - 03:24
09. Kawiarenka - 03:15
10. Po drugiej stronie tęczy - 03:25
11. Nie jestem z tego świata - 03:47
12. Kot, pies, Jasio i mysz - 02:40
13. Umarli potrafią niewiele - 03:31

Agnieszka Chrzanowska - śpiew
Konrad Mastyło – fortepian
Robert Kubiszyn – bass elektryczny, fretless
Tomasz Kupiec – kontrabas
Sławomir Berny – perkusja, instrumenty perkusyjne, programowanie 
Jacek Królik – gitary akustyczne i elektryczne, back-packer, Leszek Szczerba – saksofon, klarnet
Michał Półtorak – skrzypce
Paweł Odorowicz – altówka
Mariusz Pędziałek – obój
Władysław Grochot – trąbka
Adam Niedzielin – fortepian
Chór Seminarium Salezjańskiego pod dyrekcją Adama Korzeniowskiego

 

Płyta nagrana została w lutym 1998 roku. Zawiera 13 kompozycji Agnieszki Chrzanowskiej do wierszy wybitnych poetów. Łączy w sobie najlepsze tradycje piosenki literackiej ze współczesnym brzmieniem i aranżacją.

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Agnieszka Chrzanowska Sun, 02 Sep 2018 12:52:22 +0000