Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017.html Thu, 25 Apr 2024 02:54:17 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Mech - Bluffmania (1983) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/8658-mech-bluffmania-1983.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/8658-mech-bluffmania-1983.html Mech - Bluffmania (1983)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01 - Pilem z diablem bruderschaft
02 - Bluffmania
03 - Czy to mozliwe play
04 - To kiedys wroci
05 - Cztery sciany
06 - Maszyna play
07 - Dzida
08 – Nautilus

Line-up:
Robert Millord (aka Milewski) - vocals, keyboards
Maciej Januszko - vocals, bass guitar, tubular bells
Janusz Lakomiec - guitars, backing vocals
Andrzej Dylewski - drums, percussion, tubular bells, backing vocals

Guest musicians:
Tomasz Szukalski - saxophones
A.Milewska, J.Dylewska, M.Zuk, M.Siekierzynski - backing vocals

 

Zespół MECH ciągle (a raczej ponownie) istnieje, ale z racji swojej obecnej twórczości kojarzony jest raczej z heavy metalem niż z innymi odmianami rocka. A przez lata był to najlepszy obok Exodusu polski zespół progresywny. Wsławił się m.in. spektakularnymi koncertami i współpracą z uznanymi jazzmanami Tomaszem Stańką i Tomaszem Szukalskim. Ale po kolei ...

Początki działalności muzyków grupy MECH giną gdzieś w mrokach połowy lat 70tych. Najważniejsi muzycy formacji trzej gitarzyści i wokaliści Maciej Januszko, Janusz Łakomiec i Robert Milewski poznali się w początkach lat 70tych gdy byli uczniami warszawskiego LO im. Reytana. Janusz z Maćkiem prowadzili szkolny zespół (Janusz w zasadzie przyjął Maćka do zespołu). Gdy kończyli szkołę przekazali sprzęt młodszemu koledze Robertowi. W 1974 roku Maciek (wtedy już student SGPiS) i Janusz (student SGGWAR) prowadzili zespół w klubie Politechniki Warszawskiej Wydziału Mechaniki Precyzyjnej „Mechanik”. Początkowa nazwa grupy „WHB United” zostala później zmieniona na „Mech”. We wrześniu 1974 Robert – wtedy jeszcze uczeń LO im. T. Reytana – wpadł na próbę ich zespołu. Był zachwycony jego „profesjonalnym obliczem”. Wiedział, że musi zrobić wszystko, by z nimi grać. Był jednak poważny problem: w grupie było już dwóch gitarzystów. Całe szczęście, że Robert grał rownież na pianinie – w ten sposób został klawiszowcem zespolu „Mech”. Za twórców i liderów nowej profesjonalnej formacji - Zjednoczone Siły Natury "MECH" uważa się Macieja Januszkę i Roberta Milewskiego. Od 1974 do 1977 roku zespół "MECH" związany był z klubem Politechniki Warszawskiej - Mechanik(od którego wziął też swoją nazwę). Od 1977 do 1979 – z klubem Hybrydy. Od 1979 – z klubami Riviera-Remont.

Przez pierwszych kilka lat MECH występował w klubach i na obozach studenckich. W listopadzie 1975 roku Mech wziął udział w Mokotowskiej Młodzieżowej Jesieni Muzycznej w Warszawie gdzie zdobył główną nagrodę i zagrał na rozdniu nagród w Teatrze Rozmaitości. Debiut kwintetu na dużej scenie miał miejsce w 1979 roku w czasie festiwalu Pop Session w Sopocie. Był to absolutny sukces zespołu. Od tego czasu MECH regularnie występował na najważniejszych krajowych imprezach rockowych. Kolejne duże koncerty miały miejsce na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej 1980, Festiwalu Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie 1980, kolejnej edycji Pop Session 1980. W tym samym czasie w sierpniu 1980 zespół nagrał swoją pierwszą małą płytkę dla Tonpressu. Zawarto na nim kompozycje „Ogród snów” i „Romantic Blues”. Niedługo potem MECH dokonał pierwszych nagrań dla Programu III PR. Efektem sesji był około 40 minutowy materiał, który można zaklasyfikować jako rock symfoniczny. Najważniejszą chyba kompozycją z zarejestrowanych wtedy była czteroczęściowa suita „Atlantyda”.

W lutym 1982 MECH wystąpił razem z Kombi i Exodusem na prestiżowym koncercie w sali kongresowej PKiN. Czasy się zmieniały, sytuacja w kraju - stan wojenny i boom rockowy nie sprzyjały tworzeniu lirycznej, wielowątkowej, bogato aranżowanej muzyki progresywnej. W tych warunkach styl formacji zaczął ewoluować w kierunku cięższej i łatwiejszej w odbiorze muzyki, a nazwę ograniczono do jednego, podstawowego słowa "MECH". Taki też materiał przedstawił zespół w czasie świetnie przyjętego kolejnego występu na festiwalu w Jarocinie w 1983 roku. MECH wystąpił jako gwiazda. Na przełomie czerwca i lipca 1982 roku Mech nagrał w studiu Polskich Nagrań swój pierwszy album „Bluffmania” wydany przez Poljazz/Pronit. --- Janusz „Janus” Groth

download:  uploaded 4shared ziddu gett divshare

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Mech Fri, 18 Mar 2011 19:25:14 +0000
Mech - Królewski Poker - The best of (2005) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/19569-mech-krolewski-poker-the-best-of-2005.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/19569-mech-krolewski-poker-the-best-of-2005.html Mech - Królewski Poker - The best of (2005)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Czy To Możliwe
02. Królewski Poker
03. Tasmania
04. Spokojnie To Minie
05. Bluffmania
06. TV Super Star
07. Brudna Muzyka
08. Cztery Ściany
09. Popłoch
10. Maszyna
11. Elektryczna Kokieteria
12. Samosierra
13. Dzida
14. Piłem Z Diabłem Bruderschaft

 

Mech (pierwotnie jako Zjednoczone Siły Natury "Mech") powstał w Warszawie w 1977 r. z inicjatywy Macieja Januszko i Roberta Milewskiego. Początkowo zespół działał w składzie: Maciej Januszko – śpiew, gitara; Robert Milewski vel Millord – śpiew, instrumenty klawiszowe; Janusz Łakomiec – gitara; Krzysztof Fijałkowski – gitara basowa; Adam Lewandowski – perkusja (min. Air Condition); Andrzej Nowicki – gitara basowa (później Perfect); Janusz Domański – perkusja.

Od 1981 Mech działał w składzie: Maciej Januszko – gitara basowa, gitara, śpiew; Janusz Łakomiec – gitara, śpiew; Robert Milewski vel Millord – instrumenty klawiszowe, śpiew; Andrzej Dylewski – perkusja, instrumenty perkusyjne. W tym składzie nagrał dwa albumy Bluffmania i Tasmania - oba zostały wydane w 1983 roku.

Zespół zawiesił działalność w 1987 i został reaktywowany w 2004. Powrót nastąpił z inicjatywy Jurka Owsiaka i Janusza "Kosy" Kosińskiego. W nowym składzie oprócz Macieja Januszko (śpiew), znaleźli się: Piotr "Dziki" Chancewicz – gitary (Syndia, Agency, BO-Session, Dogbite); Krzysztof Najman – gitara basowa (Closterkeller, Tadeusz Nalepa, John Porter Band, Virgin); Piotr "Posejdon" Pawłowski – perkusja (ex Closterkeller, John Porter Band, Virgin).

Jesienią 2005 ukazała się pierwsza po reaktywacji płyta zespołu na której usłyszeć można kilka starych utworów w nowych aranżacjach oraz nowe, utrzymane w konwencji hard i heavy rocka. Na płycie znalazły się także teledyski do utworów "Painkiller" i "Nie widzieć nic". Mech koncertuje na największych festiwalach i wydarzeniach kulturalnych w kraju jak Przystanek Woodstock, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie, Hunterfest, Metal Hammer Festival, oraz u boku takich wykonawców jak Korn, Black Label Society, Soulfly czy Heaven and Hell.

5 listopada 2008 roku zespół wystąpił u boku grupy Uriah Heep. 10 sierpnia 2011 roku zespół wraz z min. Judas Priest wziął udział w kolejnym Metal Hammer Festival. --- polskirock.art.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Mech Sun, 17 Apr 2016 15:46:53 +0000
Mech - Tasmania (1983) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/24293-mech-tasmania-1983.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/24293-mech-tasmania-1983.html Mech - Tasmania (1983)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


A1 	Tasmania	4:14
A2 	Spokojnie, To Minie	4:01
A3 	Popłoch	4:33
A4 	W Pajęczej Sieci Milczeń	4:40
B1 	Elektryczna Kokieteria	3:55
B2 	Brudna Muzyka	3:45
B3 	Kołysanka Dla Nienarodzonego	4:16
B4 	Suahili	4:14

Bass Guitar, Vocals – Maciej Januszko
Drums, Percussion – Andrzej Dylewski
Guitar, Vocals – Janusz Łakomiec
Keyboards, Vocals – Robert "Lor" Milewski

 

Temu zespołowi nie brakowało poczucia humoru. Pamiętam, że podczas wrocławskiego Rocka Na Wyspie ich frontman, Maciej Januszko, wyszedł z włosami spryskanymi zielonym sprayem i na wstępie oświadczył, że właśnie zapisali się do Partii Zielonych...Tej grupie nie brakowało ambicji. Gdy słyszałem ich po raz pierwszy - było to przy okazji koncertu w warszawskim Teatrze Małym - wystąpili z gościnnym udziałem jazzmana tej klasy, co Tomasz Stańko, i z laserową aparaturą, która była u nas wtedy nie lada atrakcją.

To był dziwny zespół i z początku nazwę miał też zupełnie dziwną: Zjednoczone Siły Natury "Mech". Nazwa była żartobliwa: ten "Mech" wziął się od nazwy Klubu Politechniki Warszawskiej, w którym działali - Mechanik. Też trochę dziwnie tam sobie poczynali, jeśli wziąć pod uwagę to, co przydarzyło im sie później...Malowaliśmy obrazy, graliśmy w kabarecie i organizowaliśmy choinkę dla dzieci. Przeszliśmy przez piosenkę poetycką i kabaretową - opowiadali w 1983 roku współpracownikowi "Kuriera Polskiego" Maciej Januszko i Robert Milewski. Grupa na pewno nie powstałaby, gdyby nie ich przyjaźń i wspólna pasja: Znamy się jeszcze z liceum, z warszawskiego Rejtana. Wtedy graliśmy wszystko, co rockowe i nikt z nas nie myślał o jakiejkolwiek muzycznej karierze.. Kariera ZSN "Mech" wyglądała mniej więcej tak... Zespół zadebiutował przed szeroką publicznością w trakcie festiwalu Pop Session 79. Wtedy sztandarowej imprezy Muzyki Młodej Generacji - owej menażerskiej próby reanimowania polskiego rocka. Pod koniec 1981 roku ustalił się ostatecznie skład. W następnym roku Mech legitymował się kilkoma małymi płytami i uparcie przedzierał się do rodzimej czołówki. W 1983 roku ukazały się - niemal równocześnie...- pierwszy i drugi longplay kwartetu. Zaciekawiły niektórych słuchaczy, lecz furory nie zrobiły. A Mech staral sie jakoś przetrwać. Jesienią 1983 roku wybrał się na zarobek do klubów RFN i ...bodaj w następnym roku przestał istnieć. Był to bardzo staroświecki zespół jak na tamte, nowofalowe czasy. Zespół młodych "dinozaurów", jeśli użyć ówczesnej nomenklatury. Mech - a może przede wszystkim: siedzący przy klawiaturze Milewski - zapatrzony był w tak niemodnych wtedy mistrzów art rocka. Potwierdzały to pierwsze nagrania płytowe: jeśli zespół walczył z telewizją jak nasi ówcześni rockowi buntownicy - była to piosenka w klimacie Genesis (TV Super Star)...Debiutancki longplay Bluffmania był pozycją zastanawiającą. Zespołowi zamarzyły się przeboje dla jak najszerszej publiczności, ale też usiłował łączyć w swych utworach różne style. Chociaż te szaleństwa miały posmak amatorstwa, znalazło się też miejsce dla stosunkowo swobodnej formy instrumentalnej, w której było coś z jazz rocka i ilustracyjnej muzyki Pink Floyd (Nautilius perkusisty, Andrzeja Dylewskiego). Niby dobrze pasowało to do deklaracji Januszki i Milewskiego: Pragniemy komponować i grać rock urozmaicony, choćby to nawet być poczytane za brak stylu i eklektyzm.

Jednak dopiero druga duża płyta Tasmania, świadczyła o pewnej dojrzałości. Także teksty - autorstwa samych muzyków - pisane były "na luzie", lecz nie na odwal. Choć zapraszali na egzotyczną wyprawę (Tasmania), to w miarę możliwości starali się komentować ówczesną polską rzeczywistość: Mowę trawę może trzoda zje (Suahili). Były już tu utwory dopracowane, z ładnymi solami gitarowymi Janusza Łakomca (Spokojnie to minie). Jeśli muzyka robiła się liryczna, nastrojowa - to nadal można było doszukać się we frazowaniu, w melodyce w lini basu pewnego wpływu Genesis (W pajęczej sieci milczeń). Ale na pewno był tu już najprawdziwszych Mech ze swymi rockowymi wyskokami. A to zaczynał utwór niczym Black Sabbath (Popłoch). A to wychwalał muzykę młodzieżową i szydził z tych, którzy dostrzegali w niej brud importowany, do tego podpierając się pastiszem odpowiednio paskudnych The Stranglers (Brudna muzyka). Wrszcie popisywał się swego rodzaju muzyczną groteską do słownych swawoli Januszki (Elektryczna kokieteria). Kto wie, może taka specjalizacja uratowałaby ten zespół? ---Wiesław Królikowski, paw41.blogspot.com

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Mech Mon, 29 Oct 2018 12:34:00 +0000
Mech – Mech (2005) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/7260-mech-mech-2005.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/7260-mech-mech-2005.html Mech – Mech (2005)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Piłem Z Diabłem Bruderszaft
02. Tasmania
03. Painkiller
04. Nie Widzieć Nic
05. Pain
06. Brudna Muzyka
07. Realny Świat
08. All A Bad Dream
09. Fear 2004
10. Daleka Droga play
11. Czy To Możliwe play
12. Ramiona

Skład:
Maciej Januszko - śpiew,
Piotr „Dziki” Chancewicz - gitara,
Krzysztof Najman – bas,
Piotr „Posejdon” Pawłowski - perkusja

 

Polski zespół hard rockowy, którego cechą rozpoznawczą jest nietuzinkowy głos wokalisty - Macieja Januszko. Jego wokalna maniera przypomina Ozzy Osbourne’a.

Zespół powstał w 1977 roku w Warszawie i po kilku przetasowaniach personalnych zawiesił działalność w 1986 roku. Zespół powrócił z inicjatywy Jurka Owsiaka i Janusza Kosińskiego by w 2005 roku wydać album Mech - bardzo dynamiczny i mroczny album, na którym obok kilku starych utworów w nowych aranżacjach znalazły się całkiem nowe kompozycje.

download:  uploaded 4shared ziddu divshare

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Mech Sat, 30 Oct 2010 09:10:14 +0000
Mech – Mixed http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/8893-mech-mixed.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/8893-mech-mixed.html Mech – Mixed

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Kaskader play
2. Królewski Poker
3. Ogród Snów
4. Romantic Blues
5. Somosierra play
6. Tir
7. TV Super Star

 

Mech powstał w Warszawie w 1977 r. z inicjatywy Macieja Januszko i Roberta Milewskiego. Początkowo zespół działał w składzie: * Maciej Januszko – śpiew, gitara; * Robert Milewski – śpiew, klawisze; * Janusz Łakomiec – gitara; * Krzysztof Fijałkowski – bas; * Adam Lewandowski – perkusja (min. Air Condition); * Andrzej Nowicki – bas (później Perfect) * Janusz Domański – perkusja. Od 1981 Mech działał w składzie: * Maciej Januszko – gitara bass, gitara, śpiew, * Janusz Łakomiec – gitara, śpiew, * Robert Milewski – instrumenty klawiszowe, śpiew, * Andrzej Dylewski – perkusja, instrumenty perkusyjne W tym składzie nagrał dwie płyty – Bluffmanię i Tasmanię. Zespół zawiesił działalność w 1987 i został reaktywowany w 2004. Powrót nastąpił z inicjatywy Jurka Owsiaka i Janusza "Kosy" Kosińskiego. W nowym składzie oprócz Macieja Januszko (śpiew), znaleźli się: * Piotr "Dziki" Chancewicz – gitary (ex- Syndia, Agency, BO-Session, Dogbite), * Krzysztof Najman – bas (Closterkeller, Tadeusz Nalepa, John Porter Band, Virgin) * Piotr "Posejdon" Pawłowski – perkusja (ex Closterkeller, John Porter Band, Virgin). Jesienią 2005 ukazała się pierwsza po reaktywacji płyta zespołu na której usłyszeć można kilka starych utworów w nowych aranżacjach oraz nowe, utrzymane w konwencji hard i heavy rocka.

download:  uploaded 4shared ziddu gett divshare

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Mech Sat, 09 Apr 2011 08:45:16 +0000
Mech – Portret (1998) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/8669-mech-portret-1998.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/8669-mech-portret-1998.html Mech – Portret (1998)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 Piłem Z Diabłem Bruderschaft 6:38
2 Bluffmania 4:52
3 Czy To Możliwe 3:20
4 To Kiedyś Wróci 5:18
5 Cztery Ściany 5:15
6 Maszyna 3:14
7 Dzida 5:21
8 Nautilius 5:13
9 Tasmania 4:12 play
10 Spokojnie To Minie 3:58
11 Popłoch 4:31
12 W Pajęczej Sieci Milczeń 4:38
13 Elektryczna Kokieteria 3:53
14 Brudna Muzyka 3:43
15 Kołysanka Dla Nienarodzonego 4:14 play
16 Suahili 4:11

Credits:
Artwork By - Irbis Design & Alchemic Project S.C.
Backing Vocals - Ola Milewska (tracks: 2) , Jola Dylewska* (tracks: 2) ,
Marek Siekierzyński , Moni Januszko (tracks: 2)
Bass Guitar, Vocals - Maciej Januszko
Drums, Bells [Tubular] - Andrzej Dylewski
Engineer - Andrzej Lupa , Andrzej Sasin
Guitar, Vocals - Janusz Łakomiec
Keyboards, Vocals - Robert Milewski
Other [Menager] - Jerzy Andrzej Byk
Photography - Andrzej Tyszko
Remastered By, Reissue Producer - Mech
Saxophone - Tomasz Szukalski (tracks: 1 to 8)

 

This compilation consists of the original albums, "Bluffmania" and "Tasmania" from 1983.

download:  uploaded 4shared ziddu gett divshare

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Mech Sat, 19 Mar 2011 19:52:14 +0000
Mech – ZWO (2012) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/11893-mech-zwo-2012.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/11893-mech-zwo-2012.html Mech – ZWO (2012)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01 – Grzech Wiara Lek
02 – Twoj Morderca
03 – Barry Warry		play
04 – Doctor
05 – Wciaz Od Nowa
06 – Poploch
07 – Malo Malo
08 – G-6
09 – Baise Toi
10 – Witam Panie
11 – Kocie Kocham Cie		play
12 – Noise Breking

Muzycy:
Maciej Januszko – vocals
Piotr "Dziki" Chancewicz – guitars
Tomasz "Sooloo" Solnica - bass
Paweł "Rekin" Jurkowski - drums

 

Najtrudniej jest chyba opowiadać o czymś, co jest po prostu znakomite. Do czego nie ma się praktycznie żadnych zastrzeżeń. Co tu napisać, by uniknąć nacechowanego patosem języka, o najnowszej muzycznej kreacji zespołu Mech? Nie można przecież pozostawić bez komentarza jeszcze świeżego dzieła tej polskiej formacji. Muzyka na płycie "ZWO" jest kwintesencją heavy metalu, jego najczystszą formą, nie brak jej jednak zaskakujących zwrotów akcji. Wszystko to unikatowe i jedyne w swoim rodzaju, również dzięki charakterystycznemu wokalowi polskiego Ozzy'ego, Macieja Januszko.

W ramach przypomnienia, album "ZWO" jest drugim po wydanej w 2005 roku płycie "Mech", z którą grupa powróciła na rynek muzyczny po ponad dwudziestoletniej przerwie. Powrót ten, już przy okazji poprzedniego albumu, okazał się najlepszym posunięciem, jakie Mech mógł wykonać. I choć trzeba było czekać kilka kolejnych długich lat na pojawienie się nowego dzieła zespołu, warto było.

"ZWO" to dwanaście kompozycji, w nagraniu których udział wzięli znakomici goście, między innymi Jerzy Styczyński i Adam Otręba (Dżem), Andrzej Nowak (TSA), Wojciech Hoffmann (Turbo), Karim Martusewicz (Voo Voo), Tomasz Kasprzyk, Tomasz Pierzchalski, Marek Raduli i Robert Millord vel Milewski - klawiszowiec i współzałożyciel zespołu. Przyglądając się tej imponującej liście muzycznych osobistości, spodziewać się można materiału na najwyższym poziomie. I tak jest. Moc, energia, ciekawe kompozycje, świetne riffy, a także niebanalne, dowcipne miejscami teksty.

Płytę rozpoczyna ciężki "Grzech, wiara, lęk". Jeden z mocniejszych akcentów, z wyróżniającymi się doskonałymi riffami. Do moich faworytów zaliczam "Popłoch" oraz "Twój morderca". Oba z charakterystyczną metalową energią. Mamy trzy obcojęzyczne utwory, "Barry Warry" z dowcipnym tekstem pisanym "spolszczoną" angielszczyzną, "Doctor" oraz "Baise Toi", z gościnnym udziałem niejakiego Ricky Liona. Mniej więcej w połowie płyty dostajemy akustyczny, spokojny "Wciąż od nowa". Instrumentalny "G-6" to popis gitarowej wirtuozerii. Nie sposób nie zwrócić uwagi na dwie pozycje, które traktuję raczej jako "lekkie" ciekawostki, czyli "Witam Panie" oraz rodem ze ska "Kocie, kocham cię". Na koniec krótki "Noise Breaking" przesterowanej wiolonczeli.

Materiał, który zawiera "ZWO", to bez wątpienia obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów klasycznego heavy metalu i nawiązującego do swoich korzeni hard rocka. Bez zbędnych ozdobników i nowoczesnych, elektronicznych rozwiązań, solidny i czysty w formie. Doskonale wyprodukowany. Z fenomenalnym głosem Macieja Januszko, którego łatwo pomylić z Ozzym za sprawą barwy i maniery wokalnej. Oby tylko album został zauważony, bo w pełni na to zasługuje. --- marlen, rockmetal.pl

download: uploaded ziddu 4shared divshare gett

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Mech Thu, 15 Mar 2012 15:18:01 +0000
Zjednoczone Siły Natury Mech - Mech (2016) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/19809-zjednoczone-siy-natury-mech-mech-2016.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/2017-mech/19809-zjednoczone-siy-natury-mech-mech-2016.html Zjednoczone Siły Natury Mech - Mech (2016)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Marsz - 03:51
02. Atlantis Suite - 11:39
03. Dialog z niższych sfer - 07:41
04. Guliwer - 06:18
05. Antidotum - 07:36

06. Ogród snów - 04:48
07. Romantic blues - 03:45
08. Atlantis Suite (live) - 14:37

Tracks 1-5 - previously unreleased radio recordings
Tracks 6-7 - previously released as vinyl single SP Tonpress S-382
Track 8 - previously unreleased live recording

 

Zanim Mech wydał płyty „Bluffmania” i „Tasmania”, śpiewał „Czy to możliwe” i malował na koncertach włosy na zielono, był jedną z największych nadziei polskiego rocka progresywnego i Muzyki Młodej Generacji. Śladowa dokumentacja tego okresu wreszcie zyskuje pełny wymiar: oto Zjednoczone Siły Natury Mech z czasów Guliwera i Atlantydy.

W latach 1979-81 Zjednoczone Siły Natury Mech były jednym z najciekawszych zespołów Muzyki Młodej Generacji. Proponowali symfoniczny rock, w którym pobrzmiewały echa największych twórców gatunku, ale umiejętnie przełożone na własne pomysły. Koncertowali z powodzeniem w całej Polsce, wypełniając do ostatnich miejsc duże hale. Nie mieli jednak szczęścia do nagrań i jedyną dokumentacją tego okresu przez lata był… debiutancki singiel zespołu. Po latach przywracamy Zjednoczonym Siłom Natury właściwą wielkość, prezentując komplet nagrań studyjnych z tego okresu. To porywająca podróż w czasie i przestrzeni, pełna pięknych melodii, brawurowych pasaży instrumentalnych i zaskakujących zwrotów akcji.

Na program płyty złożył się komplet nagrań z pierwszej (i jedynej) sesji radiowej zespołu z sierpnia 1980 roku, utwory z debiutanckiego singla „Ogród snów” oraz niepublikowana, koncertowa wersja najważniejszego wówczas utworu ZSN Mech, „Atlantis Suite”. Całość została zremasterowana w studiu Roberta Millorda na Florydzie. Album uzupełnia obszerna książeczka, w której oprócz szkicu na temat nagrań można znaleźć unikatowe zdjęcia Jacka Awakumowskiego i Mirosława R. Makowskiego. --- gadrecords.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Mech Thu, 02 Jun 2016 14:41:36 +0000