Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/1956.html Sat, 20 Apr 2024 03:56:52 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Grzegorz Ciechowski - Obywatel Swiata (1992) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/1956-grzegorz-ciechowski/15060-grzegorz-ciechowski-obywatel-swiata-1992.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/1956-grzegorz-ciechowski/15060-grzegorz-ciechowski-obywatel-swiata-1992.html Grzegorz Ciechowski - Obywatel Świata (1992)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 Obywatel świata 4:18
2 Piosenka dla Weroniki 4:36
3 Nigdy nie mów na zawsze 4:54
4 Powoli spadam 5:32
5 Witajcie w Zoo 5:17
6 Umarła klasa 4:28
7 Za późno wysłałaś list 5:07
8 Tobie wybaczam 7:02
Bonus Tracks:
Harlequin
9 Zasypiasz sama 5:03
pierwsze wersje do filmu "Obywatel świata [Citizen of the World]"
10 Obywatel świata 4:22
11 Piosenki dla Weroniki 4:34
12 Nigdy nie mów na zawsze 5:08
13 Powoli spadam 5:39
14 Za późno wysłałaś list 5:08
15 Po wojnie 2:09

Grzegorz Ciechowski – accordion, flute, keyboards, programming, vocals
Maciej Hrybowicz – guitars ( 2, 6, 70	
Marcin Otrębski – guitar ( 1, 3, 4, 6)
Zbigniew Krzywański – guitar (8)	g
Krzysztof Ścierański – bass (1, 2, 6, 7)
Zbigniew Wegehaupt – bass (4)
Jose Torres – percussion (8)
Steven Ellery – saxophone (8)
Waldemar Kurpiński – clarinet (4)
Robert Majewski – trumpet (1-3)
Sławomir Ciesielski – drums (8)
Amadeusz Majerczyk – drums (7)
Katarzyna Szczot "Kayah" – backing vocals (3, 4, 6, 7)
Małgorzata Potocka – backing vocals (1,2)
Borys Somerschaf – piano, vocals (5,8)
Leszek Kamiński – organ (8)
Piotr Grabowicz, Marek Jankowski, Szymon Sadowski, Andrzej Sarosiek	- violin
Leszek Biolik – bass (8)

 

Projekt muzyczny ś.p. Grzegorza Ciechowskiego. Obywatel GC powstał po rozpadzie Republiki w 1986 roku. Debiutancki album grupy to tak naprawdę materiał, który miał ujrzeć światło dzienne pod szyldem Republiki.

Obywatel GC był formacją niesamowitą. Gdy wydawało się, że po Republice Ciechowski nie wymyśli nic co by jej dorównało, nagle okazało się, że artysta jest więcej niż genialny. Nawet najmniej doceniania dzisiaj płyta "Stan Strachu" robi i tak wielkie wrażenie. Grupa nagrała tak naprawdę cztery płyty: "Obywatel G.C." (1986), "Tak! Tak!" (1988), "Stan strachu" (1989) oraz "Obywatel świata" (1992). Warto jednak zaopatrzyć się w box, który nazywa się "Kolekcja" i zawiera oprócz regularnych płyt wiele ciekawostek. ----muzyka.wp.pl

download: uploaded anonfiles yandex 4shared solidfiles mediafire mega filecloudio

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Grzegorz Ciechowski Thu, 07 Nov 2013 16:30:50 +0000
Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą (2015) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/1956-grzegorz-ciechowski/24115-grzegorz-ciechowski-spotkanie-z-legend-2015.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/1956-grzegorz-ciechowski/24115-grzegorz-ciechowski-spotkanie-z-legend-2015.html Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą (2015)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Piotr Cugowski - Biała Flaga
02. Marek Dyjak - Nieustanne Tango
03. Red Lips - Telefony
04. Igor Herbut - Tu Jestem W Niebie
05. Justyna Steczkowska - Moja Krew
06. Mela Koteluk - Ani Ja Ani Ty
07. Skubas - Tak Długo Czekam
08. Tymon Tymański - Kombinat
09. Grzegorz Turnau - Stojąc W Kolejce
10. Mateusz Ziółko - Nie Pytaj O Polskę
11. Chłopcy Kontra Basia - Gdzież Moje Kare Konie
12. Sławek Uniatowski - Tak Tak To Ja
13. Katarzyna Nosowska - Mamona
14. Kayah - Odchodząc

 

W ostatnim czasie wydawanych jest wiele albumów upamiętniających dorobek nieżyjących artystów. Podczas gdy nikną one w morzu coraz to nowych wydawnictw, album Spotkanie z legendą poświęcony pamięci Grzegorza Ciechowskiego, zaskakująco przykuwa uwagę . Zapewne za sprawą kultowej dziś twórczości tej wybitnej w artystycznym świecie postaci, jak również fenomenalnych aranżacji, jest tak absolutnie wyjątkowy, że zapiera dech w piersiach, a po pierwszym przesłuchaniu wprost nie sposób się od niego uwolnić.

Ciechowski odszedł nagle 22 grudnia 2001 roku, pozostawiając po sobie kilkanaście albumów o niespotykanej zawartości tekstowej i kompozycyjnej. Był jednostką obdarzoną ponadprzeciętnymi zdolnościami i rozmaitymi talentami. W swoim dość krótkim, bo czterdziestoczteroletnim życiu zdążył spełnić się jako muzyk-instrumentalista (grywał na flecie i klawiszach), kompozytor czy poeta, ale przede wszystkim jako charyzmatyczny wokalista popularnego w latach 80-tych rockowego zespołu Republika.

Spotkanie z legendą to album będący zapisem koncertu zorganizowanego w hołdzie Grzegorzowi, który odbył się w grudniu 2014 roku na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Było to wydarzenie wyjątkowe i zupełnie inne od dotychczasowych. Przede wszystkim pracowały nad nim wielkie osobistości, w tym Leszek Kamiński – uznany i siedmiokrotnie nagrodzony Fryderykiem realizator dźwięku oraz Adam Sztaba, słynny dyrygent, pomysłodawca i autor genialnych aranżacji do utworów Ciechowskiego. W ten niecodzienny projekt zaangażowanych zostało również czternastu bardzo różnych polskich wykonawców, o których z całą pewnością można by rzec, że swym talentem i wrażliwością dorównują największemu muzykowi naszych czasów jakim Grzegorz niewątpliwie był.

Warto zauważyć, że wśród nich znaleźli się nie tylko artyści z ogromnym doświadczeniem, mający na koncie pokaźną dyskografię, tacy jak Kayah, Justyna Steczkowska, Kasia Nosowska, Grzegorz Turnau, Marek Dyjak i Tymon Tymański, ale też należący do młodszego pokolenia i przecierający dopiero swą ścieżkę kariery muzycznej – Igor Herbut, Red Lips, Skubas, Mateusz Ziółko, Sławek Uniatowski, Chłopcy kontra Basia, Mela Koteluk oraz Piotr Cugowski. Dodatkowego majestatycznego rozmachu nadała koncertowi, towarzysząca muzykom, Polska Orkiestra Radiowa pod batutą wspomnianego już Adama Sztaby. W rezultacie na albumie znalazł się zbiór najbardziej chyba znanych utworów Grzegorza, pochodzących z różnych okresów jego życia artystycznego. W większości są to kompozycje rockowe utrzymane jednak w klimacie piosenki poetyckiej z wyeksponowanym tekstem i dość mocno zabarwione konotacją emocjonalną. Każda z nich to osobny wątek, który składa się na spójną całość tej fascynującej opowieści biograficznej.

Słuchając jej cofamy się w przeszłość. Stopniowo poznajemy świat widziany oczami Ciechowskiego i sposób postrzegania przez niego ówczesnej rzeczywistości, o której miał w zwyczaju wyrażać się przy pomocy środków artystycznych, poprzez tekst i kompozycje muzyczne. Wraz z dobiegającymi dźwiękami w wyobraźni przewijają się obrazy niczym autentyczne fragmenty z jego życia. Wcielając się w tą niezwykłą postać artyści dodali jednak coś od siebie. Kompozycje powlekli własną emanacją i ubrali w swoje emocje, nie zmieniając jednak pierwotnej ich formy oraz tego co jest najbardziej istotne – wizji muzycznej, którą miał Ciechowski. ---Magdalena Sokołowska, allaboutmusic.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Grzegorz Ciechowski Fri, 21 Sep 2018 19:22:19 +0000
Grzegorz z Ciechowa - Ojdadana (1996) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/1956-grzegorz-ciechowski/20466-grzegorz-z-ciechowa-ojdadana-1996.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/1956-grzegorz-ciechowski/20466-grzegorz-z-ciechowa-ojdadana-1996.html Grzegorz z Ciechowa - Ojdadana (1996)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Oj zagraj mi zagraj 03:44
02. Piejo kury piejo 03:50
03. A gdzież moje kare konie 04:20
04. Polka galopka 03:28
05. Żona męża bije 05:10
06. Tam w sadeńku wiśnia 03:47
07. Gawęda o skrzypku i diable 04:55
08. Jako tam bym śpiewała 03:27
09. Co ja temu winna 02:59
10. I tęskniła, tęskniła 02:57

Ciechowski, Grzegorz - keyboards, flute
Biolik, Leszek - bass guitar
Chaabak, Dima - panflute
Królik, Jacek - grums
Ścierański, Krzysztof – bass

 

Jedyny album, jaki Grzegorz Ciechowski wydał pod pseudonimem Grzegorz z Ciechowa. Materiał powstawał w lubelskim studiu Hendrix. Dzieło łączyło polski folklor, głównie z ziem Lubelszczyzny, ze współczesnymi brzmieniami gitar i elektroniki. Album wznowiono w 2002 roku.

Poza grającym na flecie, instrumentach klawiszowych Ciechowskim, w sesji udział wzięli m.in. Leszek Biolik (gitara basowa), Dima Chaabak (fletnia Pana), Jacek Królik (gitara) i Krzysztof Ścierański (gitara basowa). Przede wszystkim jednak, wokalista wykorzystał nagrania śpiewu i mówionych tekstów kilkunastu twórców ludowych.

- Pracując nad tym albumem po raz pierwszy zrezygnowałem z własnych tekstów i muzyki - opowiadał na łamach "Polityki" artysta. - Ale nie z własnych emocji. W tych starych śpiewkach ukryty jest nerw świata. "Piejo kury piejo", choć może naiwnie, ale odkrywa przed nami tajemnicę życia i miłości. Jeśli po takiej płycie ktoś mówi, że polski folklor go nie interesuje, bo woli obcy - nie ma sensu z nim rozmawiać.

Wspomniany utwór "Piejo kury piejo" okazał się wielkim przebojem. Głos, który słychać w piosence należał do Anny Malec, która jako solistka stanowiła kiedyś wizytówkę powiatu biłgorajskiego, zdobywając liczne nagrody na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

Nie tylko singel, ale i cała płyta odniosły sukces.

- Samplom właśnie zawdzięcza nasz G. z C. niekwestionowaną oryginalność swej płyty na naszym rynku - pisał w recenzji do "Machiny" Mikołaj Kamler. - Do funkowo-rockowej muzyki domontowano fragmenty tradycyjnych polskich utworów ludowych - głównie pieśni, choć słychać też czasami skrzypki czy flecik. W jednej z piosenek pojawiają się także - w charakterze "sekcji rytmicznej" - charakterystyczne dla krajobrazu polskiej wsi gdaczące kury. Wszystko to razem tworzy mieszankę łatwo wpadającą w ucho, choć nie pozbawioną wad. "Oj DADAna" jest płytą poskładaną z kawałków w studiu, a co za tym idzie, z lekka sztuczną i cokolwiek plastikową. (...) Zdecydowanie nie jest to więc płyta dla fanów rdzennej muzyki polskiej wsi. (...) Główną zaletą "Oj DADAna" jest natomiast poczucie humoru artysty, które przebija z wielu utworów.

Płyta została nagrodzona Fryderykiem w kategorii muzyka korzeni. --- muzyka.wp.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea ge.tt

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Grzegorz Ciechowski Fri, 07 Oct 2016 10:41:01 +0000
Obywatel G.C. - Obywatel.G.C. (1986) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/1956-grzegorz-ciechowski/22406-obywatel-gc-obywatelgc-1986.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/1956-grzegorz-ciechowski/22406-obywatel-gc-obywatelgc-1986.html Obywatel G.C. - Obywatel.G.C. (1986)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Paryż - Moskwa 17.15
02. Tak długo czekam
03. Błagam nie odmawiaj
04. Kaspar Hauser
05. Spoza linii świata
06. Przyznaję się do winy
07. Moje modły
08. Odmiana przez osoby
09. Mówca

Bass – Krzysztof Ścierański
Congas, Percussion – Jose Torres
Guitar – Jan Borysewicz, Paweł Ścierański (tracks: A4, B2)
Keyboards, Accordion, Clavinet – Janusz Skowron
Mandolin – Janusz Tytman
Percussion – Krzysztof Zawadzki
Saxophone [Guest] – Michał Urbaniak
Voice – Małgorzata Potocka
Vocals, Keyboards, Flute – Grzegorz Ciechowski

 

Większą część swojej kariery Grzegorz Ciechowski poświęcił zespołowi Republika, jednak nie można zapominać, że przez długi czas, na przełomie lat 80 i 90, grupa nie istniała, a on sam występował jako Obywatel G.C. Nagrał kilka płyt, do każdej z nich zaprosił mnóstwo doskonałych, bardziej bądź mniej znanych muzyków jazzowych, czy rockowych. W tym przeglądzie skupię się właśnie na twórczości solowego Grzegorza. Przybierze postać mini – recenzji: poniżej krótko opiszę każdą pozycję i dokonam jej ogólnej oceny.

Dużą część tych utworów Republika wykonywała tuż przed swoim rozpadem. Z racji tego, iż nowe wersje utworów zagrali zupełnie inni muzycy (do swojego debiutu Obywatel G.C zaprosił takie sławy, jak Borysewicz i Josse Torrez), różnią się one brzmieniowo od dokonań Republiki. Nie tylko to świadczy jednak o wyjątkowości albumu. Piosenki z założenia są inne od tych z ”Nowych sytuacji” i ”Nieustannego tanga” – muzyka ma dosyć mroczne brzmienie, a i teksty piosenek nie są już nowofalowe, a bardziej poetyckie – dotyczą tylko i wyłącznie intymnych (głównie fizycznych) relacji między kochankami.

Muszę przyznać, że takie oblicze artysty bardziej mi pasuje. --- totylkorock.blogspot.com

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire uloz.to mega 4shared cloudmailru gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Grzegorz Ciechowski Mon, 16 Oct 2017 13:33:04 +0000
Obywatel G.C. - Tak! Tak! (1988) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/1956-grzegorz-ciechowski/6998-obywatel-gc-tak-tak-reedycja-1999.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/1956-grzegorz-ciechowski/6998-obywatel-gc-tak-tak-reedycja-1999.html Obywatel G.C. - Tak! Tak! (1988)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Tak... Tak... To Ja      play
2. Podróż do ciepłych krajów
3. Umarłe słowa
4. Ani ja ani Ty
5. Depesza do producenta
6. Nie pytaj o Polskę
7. Piosenka kata            play
8. Skończymy w niebie

Muzycy:
Grzegorz Ciechowski – instrumenty klawiszowe, śpiew
Wojciech Karolak – organy
Agnieszka Kossakowska – śpiew (sopran)
Marcin Otrębski – gitara
Rafał Paczkowski – instrumenty klawiszowe, programowanie instrumentów, sample
John Porter – gitara akustyczna
Małgorzata Potocka – śpiew, głosy
Tomasz Stańko – trąbka
Marek Surzyn – perkusja
Krzysztof Ścierański – gitara basowa
Paweł Ścierański – gitara basowa
José Torres – instrumenty perkusyjne, głosy
Adam Wendt – saksofon

 

Obywatel G.C. - zespół muzyczny, którego nazwa jest pseudonimem Grzegorza Ciechowskiego. Zespół powstał w 1986, tuż po rozpadzie zespołu Republika, gdy Ciechowski postanowił rozpocząć karierę solową. Zespół nie miał stałego składu. Grzegorz Ciechowski dobierał muzyków spośród najlepszych jazzmanów i rockmanów w Polsce - grali z nim m.in. Wojciech Karolak, Krzysztof Ścierański i José Torres.

Tak! Tak! to drugi album Obywatela G.C. wydany w 1988 roku nakładem wytwórni Polskie Nagrania Muza.

download:   uploaded 4shared divshare ziddu

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Grzegorz Ciechowski Thu, 30 Sep 2010 12:48:19 +0000
Obywatel G.C. – Selekcja (1993) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/1956-grzegorz-ciechowski/15355-obywatel-gc--selekcja-1993.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/1956-grzegorz-ciechowski/15355-obywatel-gc--selekcja-1993.html Obywatel G.C. – Selekcja (1993)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.	Paryż - Moskwa 17:15	05:11
2.	Tak długo czekam	04:58
3.	Tak... Tak... to ja	06:37
4.	Podróż do ciepłych krajów	03:38
5.	Ani ja, ani ty	05:15
6.	Nie pytaj o Polskę	04:40
7.	Ja Kain, ty Abel	06:05
8.	Tobie wybaczam	07:24
9.	Piosenka dla Weroniki	07:03
10.	Powoli spadam	04:36
11.	Umarła klasa	05:32
12.	Zasypiasz sama	05:05

W nagraniach 1-3 udział wzięli: 
Grzegorz Ciechowski – śpiew, instrumenty klawiszowe, 
Krzysztof Ścierański – gitara basowa, 
Jan Borysewicz – gitara, 
Paweł Ścierański – gitara rytmiczna (3), 
José Torres – instrumenty perkusyjne, 
Krzysztof Zawadzki – instrumenty perkusyjne, 
Janusz Skowron – akordeon (1),
Janusz Tytman – mandolina (1), 
Michał Urbaniak – saksofon (3), 
Rafał Paczkowski – programowanie, dodatkowe instrumenty klawiszowe, realizacja nagrań.

W nagraniach 4-7 udział wzięli: 
Grzegorz Ciechowski – śpiew, instrumenty klawiszowe, 
Wojciech Karolak – organy, 
Krzysztof Ścierański – gitara basowa, 
José Torres – instrumenty perkusyjne, głosy, 
Tomasz Stańko – trąbka, 
Marcin Otrębski – gitara, 
Adam Wendt – saksofon, 
John Porter – gitara akustyczna, 
Marek Surzyn – perkusja, 
Agnieszka Kossakowska – śpiew (5), 
Małgorzata Potocka – śpiew, głosy (5, 6), 
Rafał Paczkowski – sampling, instrumenty klawiszowe, realizacja nagrań.

W nagraniu 8 udział wzięli: 
Grzegorz Ciechowski – śpiew, instrumenty klawiszowe, 
Stanisław Zybowski – gitara, 
Sławomir Piwowar – instrumenty klawiszowe, 
Urszula – śpiew, 
Rafał Paczkowski – realizacja nagrania.

W nagraniach 9-12 udział wzięli: 
Grzegorz Ciechowski – śpiew, instrumenty klawiszowe, flet, akordeon, programowanie, 
Maciej Hrybowicz – gitara elektryczna i akustyczna (10, 12), 
Marcin Otrębski – gitara elektryczna (1), 
Zbigniew Krzywański – gitara elektryczna (9,12), 
Krzysztof Ścierański – gitara basowa (10, 12), 
Leszek Biolik – gitara basowa (9), 
Zbigniew Wegehaupt – kontrabas (11), 
José Torres – instrumenty perkusyjne (9), 
Steven Ellery – saksofon, 
Waldemar Kurpiński – klarnet, 
Robert Majewski – trąbka, 
Sławomir Ciesielski – perkusja (9), 
Amadeusz Majerczyk – perkusja (12), 
Kayah – śpiew (1, 12), 
Małgorzata Potocka – śpiew (10,12), 
Borys Somerschaf – śpiew (9), 
Leszek Kamiński – organy kościelne (8), realizacja nagrań, 
Kwartet smyczkowy w składzie: Piotr Grabowicz, Marek Jankowski, Szymon Sadowski, Andrzej Sarosiek (11).

W nagraniu 13 udział wzięli: 
Grzegorz Ciechowski – śpiew, flet, programowanie, 
Zbigniew Krzywański – gitara, 
Kayah – śpiew, 
Małgorzata Potocka - śpiew, 
Leszek Kamiński – realizacja nagrania.

 

Świetna płyta Grzegorza Ciechowskiego, ten człowiek był geniuszem, a ta płyta w piękny sposób to ukazuje. Należy go oceniać po całej twórczości, ale od tej płyty zacząłbym przygodę z Obywatelem G.C., a szczególnie od utworu "Nie Pytaj o Polskę", który na tej płycie występuje w pierwotnej - najlepszej wersji. Polecam. ---Kamil Kaźmierczak, empik.com

download:  uploaded filecloudio anonfiles yandex 4shared solidfiles mediafire mega nornar

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Grzegorz Ciechowski Sat, 04 Jan 2014 16:45:24 +0000