Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1835.html Sat, 15 Jun 2024 17:53:42 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Gang Marcela - Lubię mieć luz i inne przeboje nie tylko dla kierowców (1999) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1835-gang-marcela/23699-gang-marcela-lubi-mie-luz-i-inne-przeboje-nie-tylko-dla-kierowcow-1999.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1835-gang-marcela/23699-gang-marcela-lubi-mie-luz-i-inne-przeboje-nie-tylko-dla-kierowcow-1999.html Gang Marcela - Lubię mieć luz i inne przeboje nie tylko dla kierowców (1999)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. 	Lubię mieć luz 	 	 	 
2. 	Bym drogi nie pomylił 	 	 	 
3. 	Mój syn mówi tato... 	 	 	 
4. 	Lucile 	 	 	 
5. 	Gdy jesteś tu 	 	 	 
6. 	Nie płacz już 	 	 	 
7. 	Dzień dobry słońce 	 	 	 
8. 	Ojciec żył tak jak chciał 	 	 	 
9. 	Detroit City 	 	 	 
10. 	Gdybyś tak dziś 	 	 	 
11. 	Serce nie płacze 	 	 	 
12. 	Są dni jak diament 	 	 	 
13. 	Tyle złamanych serc 	 	 	 
14. 	Naprawdę nic 

Barbara Trojan- - wokal, skrzypce, akordeon
Marceli Trojan - wokal, harmonijka
Jan „Johny” Malińsk - wokal, gitara, saksofon

 

Zespół muzyczny powstały już w 1979 roku. Liderem grupy jest Marcel Trojan, który jest współzałożycielem zespołu (wraz z Jerzym Różyckim oraz Barbarą Pysz – obecnie Trojan, prywatnie żoną Marcela od 1982 r.). Gang Marcela zaczął koncertować w 1980 roku, towarzysząc Krzysztofowi Krawczykowi, później Maryli Rodowicz. Dwa lata później trio zaczęło samodzielną działalność. W latach 80’ grupa odnosiła ogromne sukcesy sceniczne w całej Polsce oraz poza jej granicami, odbywając liczne trasy, a nawet reprezentując Polskę w międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie (1984). Na przełomie lat 80’ i 90’ nastąpił kilkuletni okres przerwy w działalności grupy (sprawy rodzinne). Wznowienie działalności nastąpiło w 1992 roku. W kolejnym roku Jerzy Różycki został zastąpiony przez Mariusza Kalagę, który występował z zespołem do 1996 roku, kiedy zostaje zastąpiony przez Jana Malińskiego – zespół występuje w tym składzie do chwili obecnej. Na początku lat 90’ zespół wydał kilka swoich płyt (w tym zawierających największe przeboje grupy). Zespół wielokrotnie gościł m.in. Mrągowie (Pikniki Country), gdzie zespół świętował też swoje 20-lecie (z okazji którego została też wydana kolejna płyta). Jednocześnie, już od połowy lat 90’ zespół współpracował ze Zbigniewem Górnym, uczestnicząc w organizowanych przez niego „Galach muzyki biesiadnej” (zespół występował zarówno z autorskim, jak też biesiadnym repertuarem). Należy nadmienić, że Gang Marcela pojawia się na tych Galach do chwili obecnej. Po 2000 roku zespół skoncentrował się na muzyce o charakterze religijno-filozoficznym, wydając kilka płyt. Niemniej Grupa nie odeszła od swojego dawnego stylu, pracując nad płytą Wciąż chce mi się żyć!, stanowiącą kontynuację dawnej twórczości.

Kompozytorem muzyki oraz autorem większości tekstów jest Marcel Trojan (choć pisze muzykę też do tekstów innych autorów). Wokalista pisze też muzykę dla wielu innych artystów ogólnopolskiej sceny muzycznej (jak Zdzisławy Sośnickiej, Krystyny Giżowskiej, Krzysztofa Krawczyka, Andrzeja Cierniewskiego, kabaretu „Rak”).

Marceli Trojan pochodzi z Katowic; jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach, w czasach szkoły i studiów występował w kilku założonych przez siebie duetach gitarowych i zespołach.

Barbara Trojan pochodzi (i mieszka) z Bielska Białej. Ukończyła szkołę muzyczną i Akademię Muzyczną w Katowicach (wydział Pedagogiczny). Podczas edukacji występowała w kilku zespołach oraz jako solistka.

Jan Maliński pochodzi i mieszka w Oleśnie. Ukończył szkołę średnią oraz Wyższą Szkołę Muzyczną we Wrocławiu w klasie fagotu. Członek Filharmonii Opolskiej, później nauczyciel w klasie saksofonu w szkole muzycznej w Oleśnie, której od 2002 roku jest dyrektorem. Ma na koncie 2 solowe płyty jako saksofonista.

Zespół ma na swoim koncie imponującą dyskografię (ponad 25 wydawnictw) oraz kilka teledysków. Piosenki grupy niemal od początku jej istnienia pojawiają się nieprzerwanie w ogólnopolskich mediach, obecnie często grane są w śląskich radiach czy telewizjach regionalnych, czy telewizji TVS. Spora cześć utworów granych przez zespół utrzymana jest w stylu muzyki country, choć zespól śpiewa też piosenki w bardziej popowej stylistyce, czy nawet piosenki o charakterze biesiadnym. Obecnie od kilku lat zespół tworzy również muzykę religijną.

Do najsłynniejszych przebojów zespołu należą m.in.: Mężczyzna i łzy, Ojciec żył tak jak chciał, Kto jeśli nie ty, Ja jestem stąd, Śląskie lato, Tyle złamanych serc, Lubię mieć luz. ---slaskieprzeboje.pl

download (mp3 @192 kbs):

yandex mediafire ulozto cloudmailru gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Gang Marcela Mon, 25 Jun 2018 13:52:17 +0000
Gang Marcela - Pytania o Sens (1997) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1835-gang-marcela/25053-gang-marcela-pytania-o-sens-1997.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1835-gang-marcela/25053-gang-marcela-pytania-o-sens-1997.html Gang Marcela - Pytania o Sens (1997)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Pobłogosław Nas na Nowe Dni 	 	04:04 
2. Szukałem Ciebie Długo 	 	02:22 	
3. Ufaj Sercu 	 	04:22 		
4. Co Dzień Rozważam Twoje Słowa 	 	04:00 		
5. Tobie Boże Jedyny 	 	03:53 	
6. Pytania o Sens 	 	04:12 	
7. Modlitwa o Miłość 	 	03:15 		
8. Pozwól Mi Panie Śpiewać Hymn Wdzięczności 	 	03:38 	
9. Kołysanka dla Nienarodzonego 	 	04:21 	 	
10. Rachunek Sumienia 	 	05:39 		
11. Ty Jesteś Wciąż Obok Mnie 	 	03:03 		
12. Niech Nam Nie Braknie Sił 	 	04:39 

Barbara Trojan - śpiew, skrzypc
Jan Maliński - śpiew, gitara, saksofon
Marcel Trojan - śpiew, gitara

 

Jesteśmy zadowoleni z 22 lat na scenie, z naszej muzyki, która, jak niektórym się wydaje, należy do nurtu lekkiej muzy. Jednak my w tej muzie zawsze staraliśmy się przekazywać pewne wartości, zarażać ludzi jakimiś ...

Jesteśmy zadowoleni z 22 lat na scenie, z naszej muzyki, która, jak niektórym się wydaje, należy do nurtu lekkiej muzy. Jednak my w tej muzie zawsze staraliśmy się przekazywać pewne wartości, zarażać ludzi jakimiś ideami. Nawet w tzw. słodkich utworach były myśli, które dodawały ludziom optymizmu. Nie cieszy nas tani sukces, poklask, ale to, że komuś pomogliśmy, że ktoś przeżył naszą muzykę - mówi Marcel Trojan, założyciel zespołu ,Gang Marcela".

19 maja ,Gang Marcela" wystąpił na festynie San Manhattan 2002, zorganizowanym przez katowicką parafię Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Utwory zespołu znakomicie zilustrowały przewodnie hasła imprezy: ,Śląski Teksas" oraz ,Zostań strażnikiem chrześcijańskich wartości".

- Religia jest częścią naszego życia i ma także wpływ na naszą twórczość. Na płytach mamy wiele utworów z pogranicza muzyki religijnej, np. ,Daj Boże mi, bym drogi nie pomylił". Muzyka refleksyjno-religijna znajduje się na płycie ,Pytania o sens" - mówi lider zespołu. - Są tam utwory, które powstawały jeszcze w czasach, kiedy wydawanie takiego repertuaru było trudne, np. ,Rachunek sumienia" napisany w latach 80. Impulsem do wydania płyty była 5. pielgrzymka Jana Pawła II do Polski. Płyta w całości dedykowana jest zresztą naszemu papieżowi. ---Katarzyna Wolnik, katowice.naszemiasto.pl

download (mp3 @192 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Gang Marcela Mon, 01 Apr 2019 15:00:44 +0000
Gang Marcela - The Best - Gwiazdozbior (2002) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1835-gang-marcela/6526-gang-marcela-the-best-gwiazdozbior-2002.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1835-gang-marcela/6526-gang-marcela-the-best-gwiazdozbior-2002.html Gang Marcela - The Best - Gwiazdozbior (2002)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 Zaświeciła moja gwiazda - M. Trojan / A. Kosmala 3:25
2 Znajdziemy pośród trosk - M. Trojan / A. Kosmala 3:40
3 Bym drogi nie pomylił - M. Trojan / J. Bukowski 3:05
4 Dziewczyno, obudź się - M. Trojan / W. Jagielski 3:40
5 Kto, jeśli nie ty - M. Trojan / A. Kosmala 4:10
6 Ojciec żył tak jak chciał - M. Trojan / M. Gaszyński 2:30
7 Sen jak dym - M. Trojan / A. Kosmala 3:15
8 Lubię mieć luz - M. Trojan / A. Lenard, A. Brzozowska 2:40
9 Ona w sobie coś ma - M. Trojan / J. Bukowski 3:25
10 Gdybyś tak dziś - M. Trojan / A. Kosmala 4:25
11 Kołysanka dla małego - M. Trojan / A. Kosmala 3:35
12 Hej przyjacielu - dobre słowo - M. Trojan / J. Korczakowski 2:50
13 Komu z nas tęczowy łuk - M. Trojan / J. Dąbrowski 3:50
14 Mężczyzna i łzy - M. Trojan / A. Kosmala 3:35
15 Tyle złamanych serc - W. Hollyfield / sł.pol. A. Sobczak 2:50

 

Polska grupa muzyczna wykonująca muzykę country-pop. Obecnie grają w składzie - Barbara Trojan, Jan „Johny” Maliński oraz Marceli Trojan. Na swoim koncie mają takie przeboje – „Tyle złamanych serc”, „Zaświeciła moja gwiazda”, „Znajdziemy pośród trosk”, „Ojciec żył tak jak chciał”, czy „Kto jeśli nie ty”.

Grupa powstała jesienią 1978 roku w Katowicach. Zadebiutowała rok później nagraniami dla Polskiego Radia. W pierwszym składzie zespołu znaleźli się muzycy: Barbara Pysz (wokal, skrzypce, akordeon), Marceli Trojan(wokal, harmonijka) oraz Jerzy Różycki (wokal, gitara basowa, instrumenty perkusyjne). W 1980 roku grupa nawiązała współpracę z popularnymi wówczas piosenkarzami – Krzysztofem Krawczykiem i Marylą Rodowicz. Występowała z nimi na koncertach oraz brała udział w nagraniach radiowych. Od 1983 roku koncertowała i nagrywała samodzielnie. W repertuarze miała zarówno utwory swoje, jak i innych autorów (również zagranicznych). Wypracowała własny styl, który był wypadkową country, folku i popu. Koncertowała w kraju (Opole, Mrągowo, Sopot) i za granicą (Czechosłowacja, Holandia, Mongolia, NRD, RFN, Stany Zjednoczone, Szwecja, Węgry, ZSRR). W 1985 roku zawiesiła działalność.

Zespół reaktywował się cztery lata później. Na dobre wrócił na scenę w 1992 roku. Brał udział w licznych festiwalach i koncertach poświęconych muzyce country (między innymi w Sopocie). W latach 90. współpracował też ze Zbigniewem Górnym, występując w programach z cyklu „Gala piosenki biesiadnej”. Zamiast Jerzego Różyckiego pojawił się inny wokalista – Mariusz Kalaga. Kolejne zmiany personalne nastąpiły w połowie roku 1996, kiedy ustalił się obecny skład zespołu – Barbara i Marceli Trojanowie oraz Jan „Johny” Maliński, który śpiewa, a także gra na gitarze i saksofonie. Obecnie grupa poszukuje wydawcy swojej nowej, już przygotowanej, płyty „Wciąż chce mi się żyć!”. ---rfm.fm

download:

uploaded yandex 4shared mediafire mega solidfiles zalivalka cloudmailru filecloudio anonfiles oboom

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Gang Marcela Wed, 25 Aug 2010 09:37:05 +0000
Gang Marcela - Tyle Zlamanych Serc [1985] http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1835-gang-marcela/13685-gang-marcela-tyle-zlamanych-serc-1985.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1835-gang-marcela/13685-gang-marcela-tyle-zlamanych-serc-1985.html Gang Marcela - Tyle Złamanych Serc [1985]

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.

Strona A
01. Tyle Złamanych Serc (W. Holyfield - W. Holyfield, sł. pol. A. Sobczak)
02. Kto, Jeśli Nie Ty (M. Trojan - A. Tara)
03. Ona W Sobie Coś Ma (M. Trojan - J. Bukowski)
04. Dziewczyno, Obudź Się (M. Trojan, - W. Jagielski)
05. Kołysanka Dla Małego (M. Trojan - A. Tara)

Strona B
06. Zaświeciła Moja Gwiazda (M. Trojan - A. Tara)
07. Znajdziemy Pośród Trosk (M. Trojan - A. Tara)
08. Bym Drogi Nie Pomylił (M. Trojan - J. Bukowski)
09. Ojciec Żył Tak Jak Chciał (M. Trojan - A. Fala)
10. Sen Jak Dym (A. Januszko - J. Sławko)
11. Lubię Mieć Luz (M. Trojan - A. Lenard)

Jerzy Różycki - wokal, gitara basowa, instrumenty perkusyjne
Barbara Pysz - wokal, skrzypce, akordeon
Marceli Trojan - wokal, gitara, harmonijka ustna

download:   uploaded ziddu 4shared gett hostuje mediafire

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Gang Marcela Fri, 22 Feb 2013 15:02:16 +0000
Gang Marcela – Bieszczady czyli... Country na swojska nute (1997) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1835-gang-marcela/7925-gang-marcela-bieszczady-czyli-1997.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1835-gang-marcela/7925-gang-marcela-bieszczady-czyli-1997.html Gang Marcela – Bieszczady czyli... Country na swojską nutę (1997)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01 - Bieszczady
02 - Zuzanna
03 - Głęboka studzienka play
04 - Róże czerwone są
05 - Rio de Janeiro
06 - Gdy strumyk płynie z wolna
07 - Łączko zielona
08 - Przy biesiadnym stole
09 - Zielony mosteczek
10 - Zachodzi słoneczko
11 - Tam nad Wisłą
12 - Blues jest wtedy kiedy człowiekowi jest źle
13 - Upływa szybko życie play
14 - Piękne życie spędzają kowboje
15 – Świniorz

 

Gang Marcela – polska grupa muzyczna wykonująca muzykę country-pop. Grupa powstała jesienią 1978 w Katowicach, a zadebiutowała w roku 1979 nagraniami dla Polskiego Radia. W pierwszym składzie zespołu znaleźli się muzycy: * Barbara Pysz (od 1982 B. Trojan; wokal, skrzypce, akordeon), * Marceli Trojan, lider (wokal, harmonijka), * Jerzy Różycki (wokal, gitara basowa, instrumenty perkusyjne).

W 1980 roku grupa nawiązała współpracę z popularnymi wówczas piosenkarzami – Krzysztofem Krawczykiem i Marylą Rodowicz. Występowała z nimi na koncertach oraz brała udział w nagraniach radiowych. Od 1983 roku koncertowała i nagrywała samodzielnie. W repertuarze miała zarówno utwory swoje, jak i innych autorów (również zagranicznych). Wypracowała własny styl, który był wypadkową country, folku i popu. Koncertowała w kraju (Opole, Mrągowo, Sopot) i za granicą (Czechosłowacja, Holandia, Mongolia, NRD, RFN, Stany Zjednoczone, Szwecja, Węgry, ZSRR). W 1985 roku zawiesiła działalność.

Zespół reaktywował się w roku 1989, na dobre powrócił na scenę w 1992. Brał udział w licznych festiwalach i koncertach poświęconych muzyce country (m.in. w Sopocie). W latach 90. współpracował też ze Zbigniewem Górnym, występując w programach z cyklu Gala piosenki biesiadnej. Zamiast Jerzego Różyckiego pojawił się inny wokalista – Mariusz Kalaga. Kolejne zmiany personalne nastąpiły w połowie roku 1996, kiedy ustalił się obecny skład zespołu – Barbara i Marceli Trojanowie oraz Jan „Johny” Maliński, który śpiewa, a także gra na gitarze i saksofonie.

download:  uploaded 4shared ziddu divshare gett

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Gang Marcela Sun, 16 Jan 2011 10:26:14 +0000