Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647.html Thu, 25 Apr 2024 11:50:18 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Kapela ze wsi Warszawa - Koncert w Trojce (2009) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647-kapela-ze-wsi-warszawa/13726-kapela-ze-wsi-warszawa-koncert-w-trojce-2009.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647-kapela-ze-wsi-warszawa/13726-kapela-ze-wsi-warszawa-koncert-w-trojce-2009.html Kapela ze wsi Warszawa - Koncert w Trójce (2009)


Wstęp
Pieśń mądrego dziecka
Powitanie
Bory
Zapowiedź – Polka na trzy
1,5 h (Półtorej godziny)
Polka na trzy
Zapowiedź – Serce
Serce
Kujawiak z Polski
Poznałem
Zapowiedź – Baby blues
Baby blues
Zapowiedź – Chmiel
Chmiel

Polskie Rado, 08.02.2009.

 

Kapela Ze Wsi Warszawa znana już w Europie przedstawiła w Trójce m.in. utwory z najnowszego albumu - Infinity.

Przypomnijmy, Kapela powstała w 1997 r. W marcu 1998 r., podczas Radiowego Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja", Kapela została laureatem II nagrody oraz Nagrody Publiczności. W tym samym roku ukazała się debiutancka płyta grupy pt. "Hop SaSa". Od 2000 r. grupa koncertuje w Europie Zachodniej, spotykając się ze znacznym zainteresowaniem mediów i publiczności. Rok 2004 przyniósł (obok kolejnych występów w Europie, Ameryce i Azji) największe osiągnięcie zespołu – Kapela została laureatem prestiżowego konkursu Radia BBC Radio 3 Awards for World Music 2004 w kategorii "Newcomer". Pod koniec roku ukazała się trzecia płyta grupy – "Uprooting" – a w styczniu 2005 r. jej polska edycja pt. "Wykorzenienie". Płyta otrzymała nagrodę Fryderyka w kategorii "Album roku etno/folk". Infinity to najnowszy, czwarty studyjny album, powstały według koncepcji producencko – kompozytorskiej Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka. W odróżnieniu od pozostałych albumów grupy, ten zawiera materiał autorski inspirowany tradycja, ale również w warstwie tekstowej pojawiają się odniesienia do współczesności. --- polskieradio.pl

download:  uploaded ziddu 4shared gett hostuje mediafire

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Kapela Ze Wsi Warszawa Sat, 02 Mar 2013 19:22:05 +0000
Kapela Ze Wsi Warszawa - Nord (2012) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647-kapela-ze-wsi-warszawa/26003-kapela-ze-wsi-warszawa-nord-2012.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647-kapela-ze-wsi-warszawa/26003-kapela-ze-wsi-warszawa-nord-2012.html Kapela Ze Wsi Warszawa - Nord (2012)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Ej Ty, Gburski Synie	3:41
2 	Grajo Gracynki	3:33
3 	Moja Dolo 	6:13
4 	Kujawiak Czart	4:43
5 	Hola Byśki Hola 	4:39
6 	Musiałaś Ty Dziewce 	4:48
7 	Kołysanka Konopna 	4:42
8 	Ingunn 	3:41
9 	Polka Emigrantka 	2:05
10 	Bendzie Wojna	3:56
11 	Polka Żydóweczka 	5:02
12 	Gospodynie 	7:42
13 	Step Owy 	7:14

Bagpipe – Anders Norudde (tracks: 1, 2)
Cello [Basy] – Sylwia Świątkowska
Double Bass – Paweł Mazurczak
Drum – Sandy Scofield (tracks: 10)
Drum [Bęben Obręczowy] – Maciej Szajkowski
Drums [Baraban] – Magdalena Sobczak-Kotnarowska, Piotr Gliński
Dulcimer – Magdalena Sobczak-Kotnarowska
Flugelhorn – Miłosz Gawryłkiewicz (tracks: 1, 3, 6)
Lyre [Hurdy-gurdy] – Hållbus Totte Mattsson (tracks: 1, 2)
Mandolin [Mandora] – Hållbus Totte Mattsson (tracks: 1, 2)
Percussion – Maciej Szajkowski, Piotr Gliński, Valter Kinbom (tracks: 1, 2), Valter Kinbom (tracks: 1, 2)
Trumpet – Miłosz Gawryłkiewicz (tracks: 1, 3, 6)
Violin – Ewa Wałecka, Magdalena Sobczak-Kotnarowska, Samuel Andersson (tracks: 1, 2), Sylwia Świątkowska
Violin [Fidel Płocka] – Sylwia Świątkowska
Violin [Moraharpa] – Anders Norudde (tracks: 1, 2), Samuel Andersson (tracks: 1, 2)
Vocals – Ewa Wałecka, Magdalena Sobczak-Kotnarowska, Sandy Scofield (tracks: 10), Sylwia Świątkowska 
Voices – Tadeusz Zygadło, Władysław Pogoda (tracks: 4)

 

To już piąta płyta zespołu, który jest jednym z najważniejszych towarów eksportowych naszego kraju, nie tylko przez ekstensywną promocję słowiańskiej duszy i kultury, ale przede wszystkim przez magiczne płyty stojące cały czas na jednakowo wysokim poziomie. I po tych piętnastu latach jak się Kapela ze Wsi Warszawa trzyma?

Po raz kolejny mamy do czynienia z profesjonalnym podejściem do tematu i reinterpretacją muzyki ludowej na niezwykle wysokim poziomie. Tym razem zespół postanowił pobawić się stylistyką Północy, co wskazywać może tytuł albumu. Ale nie jest to do końca zgodne z prawdą. Oczywiście, do współpracy zostali zaproszeni znakomici goście: legendarna szwedzka grupa Hedningarna czy szamanka Sandy Scofield, córka wodza kanadyjskiego plemienia Cree, ale muzycznie od lat jest to wciąż ten sam zespół. Jedynie utwory, na których udzielają się goście mogą dawać wrażenie pewnego ochłodzenia się kompozycji, większej surowości, ale i przestrzeni: “Bendzie wojna”, “Grajo gracyki” czy singlowe, a właściwie lepiej powiedzieć najbardziej komerycjne (w końcu ma nawet teledysk!) “Ej Ty, Gburski Synie” Poza nimi, Kapela wraca do swojego wypracowanego przez lata stylu. Nawet strata Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka, którzy, jakby na to nie patrzeć, stanowili silne osobowości w grupie nie wpłynęła stratnie dla zespołu – wręcz przeciwnie. Rozpiętość instrumentalna, a także stylistyczna pokazuje dobitnie, że pomimo stażu i trudności trzyma się dzielnie.

Północ, choć nie ma tak wielkiego znaczenia, jak sugerować może tytuł płyty, jest jednym z elementów dopełniających obraz kalejdoskopowego patrzenia na świat przez grupę. “Nord” to taki mały kolaż europejskich korzeni, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet nie lubiąc tego typu muzyki i uważając ją za zbyt jarmarczną, warto spojrzeć na takie granie jak na prostszy powrót do przeszłości. Słuchając tej płyty można przenieść się gdzieś bardzo daleko w czasie i przestrzeni, poczuć ten klimat całym sobą. Dlatego najlepiej jest słuchać “Nord” w słuchawkach, by w pełni docenić smaczki wytworzone przez kolektyw producencki, który w świetny sposób opakował mnogość instrumentów w zgrabną całość, nie narzucającą się konkretnym elementem, tylko będącą chwytaną jako jeden organiczny twór.

“Nord” to płyta potwierdzająca pozycję Kapeli, grupa, jak bumerang, triumfalnie wraca na swoje podium jednego z czołowych artystów folkowych na świecie. Jest to album, z którego powinniśmy być dumni – nie tylko za zespół, ale także za nas samych, naszą historię i kulturę, którą ci Artyści chcą z powodzeniem kultywować. ---Kuba Serafin, uwolnijmuzyke.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Kapela Ze Wsi Warszawa Sun, 20 Oct 2019 13:50:29 +0000
Kapela Ze Wsi Warszawa – Hopsasa (1998) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647-kapela-ze-wsi-warszawa/5540-kapela-ze-wsi-warszawa-hopsasa-1998.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647-kapela-ze-wsi-warszawa/5540-kapela-ze-wsi-warszawa-hopsasa-1998.html Kapela Ze Wsi Warszawa – Hopsasa (1998)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Przyjdź Jasieńku
2. Śtyry konie
3. Jechali Baby
4. Powolniak
5. Stara baba
6. Warzyła Baba Lebiodę
7. Ober Jasionowy
8. Ja do Ciebzie
9. Dyscyk
10. Kajzer Majzer
11. Dobry Dzień
12. Na Strykowskim Polu
13. Heta
14. Biśki
15. I Pojechał Jasieńko
Muzycy: Katarzyna Szurman - śpiew, skrzypce Małgorzata Śmiech - I skrzypce, chórki Anna Jakubowska - I suka biłogorajska, chórki Ksenia Malec - basy, śpiew Wiktoria Długosz - chórki, akordeon Marcin Kozak - baraban z czynelem Maciej "Herszt" Szajkowski - bęben z cekinami

 

Kapela Ze Wsi Warszawa powstała w 1997 r. W marcu 1998 r., podczas Radiowego Konkursu Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja”, Kapela została laureatem II nagrody oraz Nagrody Publiczności. W tym samym roku ukazała się debiutancka płyta grupy pt. „Hop SaSa” (wyd. Kamahuk). Od 2000 r. grupa rozpoczęła częste koncerty w Europie Zachodniej, spotykając się ze znacznym zainteresowaniem mediów i publiczności. Jej występ na festiwalu Tanz & Folk Fest Rudolstadt uznany został przez magazyn muzyczny „Folk World” jako drugi najlepszy występ folkowy roku 2000. W 2001 roku ukazała się druga płyta - „Wiosna Ludu” (wyd. Orange World), rok później wydana w Niemczech przez renomowane wydawnictwo Jaro Med. (pod tytułem „People’s Spring” - na potrzeby rynku zachodniego Kapela zaczęła funkcjonować także pod angielską nazwą Warsaw Village Band). Rok 2004 przyniósł (obok kolejnych występów w Europie, Ameryce i Azji) największe osiągnięcie zespołu - Kapela została laureatem prestiżowego konkursu Radia BBC Radio 3 Awards for World Music 2004 w kategorii „Newcomer”. Pod koniec roku ukazała się trzecia płyta grupy - „Uprooting” (wyd. Jaro Med. - w styczniu 2005 r. ukazała się polska edycja pt. „Wykorzenienie”, wyd. Metal Mind Prod.). W 2006 r. płyta otrzymała nagrodę Fryderyka w kategorii „Album roku etno/folk”.

Obecni i byli członkowie zespołu znani są także z udziału w szeregu innych polskich grup folkowych (Village Kollektiv, Stilo, Swoją Drogą, Kaptoszki), ale także punkowych (Antidotum).

To są ludzie z naszej wsi. Śwarne dziewczyny i chłopaki, którzy już wiedzą skąd się wzięli i kim są... Są pełni wigoru i zapału! Dlatego nie ma co się dziwić, że podjęli wyzwanie do walki o tę nagrodę - z imieniem polskiego geniusza, że zachęceni nowym - tworzą nowe: hip-hopsasa, bio-techno, ale i classic polo. Zdobyli więc najpierw nagrodę w konkursie Polskiego Radia "Nowa Tradycja" i w czasach, gdy nasz kraj zostanie uznany oficjalnie wschodnią prowincją Wspólnoty Europy, to dzięki takim jak oni - nie będzie prowincją "głuchą". Chociaż "Miałeś Chamie złoty róg, ostał Ci się..." gęsi chór. ---Włodzimierz Kleszcz

download:   uploaded 4shared ziddu divshare

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Kapela Ze Wsi Warszawa Mon, 28 Jun 2010 17:19:01 +0000
Kapela Ze Wsi Warszawa – Infinity (2008) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647-kapela-ze-wsi-warszawa/13296-kapela-ze-wsi-warszawa--infinity-2008.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647-kapela-ze-wsi-warszawa/13296-kapela-ze-wsi-warszawa--infinity-2008.html Kapela Ze Wsi Warszawa – Infinity (2008)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.    Pieśń Mądrego Dziecka (4:30)
2.    1.5 h (Półtorej Godziny) (feat. Tomasz Kukurba) (6:21)
3.    Bory (4:37)
4.    Chmiel (feat. DJ Feel-X) (3:09)
5.    Gospodarz (3:35)
6.    Serce (Maja & Natu IncarNated chant) (feat. Natalia Przybysz) (5:07)
7.    Kujawiak z Polski (6:04)
8.    Leniwy Oberek (3:14)
9.    Polka Na Trzy (4:34)
10.    Poznałem (3:35)
11.    Baby Blues (feat. Jan Trebunia Tutka) (6:25)
12.    Koło nr. 1 (4:43)

Muzycy:
    Magdalena Sobczak-Kotnarowska - śpiew, cymbały
    Sylwia Świątkowska - śpiew, skrzypce, suka, fidel płocka
    Ewa Wałecka - śpiew, skrzypce
    Piotr Gliński - baraban, perkusjonalia
    Maciej Szajkowski - bębny obręczowe
    Paweł Mazurczak - kontrabas

 

Four years ago, when Warsaw Village Band released Uprooting, it seemed they would be the first Polish roots musicians to make a major impact in the west. Now, following an unnecessary remix version during singer and cellist Maja Kleszcz's maternity leave, they return with a new album that confirms them as one of the Europe's most intriguing, adventurous bands. The starting point is still the vocal work of Kleszcz and the driving, spine-tingling harmonies of two other young singers, Magdalena Sobczak-Kotnarowska and Sylwia Swiatkowska, on dulcimer and violin. Three male band members add violin and hand drums. The group mix cello and violin with constantly shifting rhythms and influences that range from dance songs to pared-down acoustic funk; scratching effects match the squeaky violins. There's a sturdy, string-backed Polish blues, some African-influenced chanting, and even a drifting Polish-Indian raga featuring dulcimer and an ancient fiddle, the suka. It's a bravely confident collision of styles, and it works. --- Robin Denselow, guardian.co.uk

 

Kapeli powinni stawiać pomniki. Za to, że od lat nagrywa fascynującą muzykę, która przypomina o naszych narodowych korzeniach, jak i za to, że nie boi się z nią pokazywać na Zachodzie. Muzyka ludowa nie musi się kojarzyć z cepelią – twórczość Kapeli Ze Wsi Warszawa najlepiej to potwierdza. To żaden zespół pieśni i tańca, żadne skansenowe granie. Bardziej formacja, która jak inny wcześniej w naszym kraju potrafiła połączyć muzykę etniczną z nowoczesną i zawrzeć całość w bardzo atrakcyjnej, wzbudzającej podziw słuchaczy i krytyków, formie. Z przeszłością w przyszłość – oto, co najlepiej definiuje dyskografię Kapeli. Powrót do polskich muzycznych korzeni i przeniesienie ich we współczesne czasy. I bez poczucia obciachu. Granie etno nie boli.

"Infinity" – najnowsze dzieło zespołu – to wydawnictwo skupiające się na tematyce ludzkiego przemijania. Przez wzgląd na nią, jest krążkiem utrzymanym w melancholijnej atmosferze. Smutny klimat nie psuje jednak tego, w czym Kapela jest najlepsza – wzniosłych, pełnych dźwiękowych detali i świetnych melodii kompozycji. Na uwagę zasługuje szczególnie ta stworzona wspólnie z Tymonem Tymańskim ("Pieśń Mądrego Dziecka" – Tymon napisał znakomity tekst), Natalią Przybysz ("Serce" – przejmujący utwór z głosami Mai Kleszcz i Natu w rolach głównych), DJ-em Feel-X'em (zaskakujący "Chmiel") oraz stanowiący pomost między muzyką polską a szwedzką "Kujawiak z Polski".

Mieszanka muzycznych stylistyk, bogate instrumentarium i niepowtarzalny klimat nagrań składają się na niezwykle barwną i wciągającą płytę. Wypada polecić każdemu - nawet tym, którzy muzyki ludowej unikają jak ognia. Posłuchajcie, a przekonacie się sami, że wasz dotychczasowy pogląd na jej temat szybko ulegnie zmianie. Oczywiście dzięki Kapeli. --- muzyka.onet.pl

download: uploaded ziddu 4shared divshare yandex

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Kapela Ze Wsi Warszawa Tue, 11 Dec 2012 17:26:34 +0000
Kapela Ze Wsi Warszawa – Wiosna Ludu (2002) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647-kapela-ze-wsi-warszawa/5547-kapela-ze-wsi-warszawa-wiosna-ludu-2002.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647-kapela-ze-wsi-warszawa/5547-kapela-ze-wsi-warszawa-wiosna-ludu-2002.html Kapela Ze Wsi Warszawa – Wiosna Ludu (2002)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Do ciebie Kasiuniu
2. Taniec chasydzki
3. U mojej mateczki
4. Niołam kochanecka
5. Czerwone jabłuszko
6. Polka szydłowiecka
7. kto sie zani
8. Bystra woda
9. Cożeś ty Kasiu robiła
10. Polka - folk isdead
11. Pada deszczyk
12. Żurawie
13. Maydów
14. Matecka - indoeuropeanminimalmix
15. Joint Venture In The Village
Muzycy: Katarzyna Szurman - skrzypce, śpiew Maja Kleszcz - basy, śpiew Sylwia Świątkowska - skrzypce, fidel płocka, śpiew Wojciech Krzak - skrzypce, drumla Piotr Gliński - baraban Maciej Szajkowski - bębny obręczowe, dhol + Marta Stanisławska - cymbały Wojciech Pulcyn - kontrabas Piotr Korzeniowski - trąbka Maciej Cierliński - lira korbowa

 

"Wiosna..." to mój pierwszy kontakt z długogrającym materiałem KZWW. Dotad słyszałem jedynie poszczególne utwory z debiutanckiego materiału. Już wówczas wiedziałem że warto zwrócić uwagę na tę grupę. Jest tu wszystko co cenie w folku, niesamowity klimat który sprawia że trudno się tym materiałem znudzić, wiele współczesnych pomysłów, a jednocześnie szacunek dla tradycji. Stuprocentowy przepis na sukces. Dodam do tego że zespół tworzą muzycy dość młodzi, co w tym przypadku gwarantuje szczere emocje.

Dla tych którzy nie zestknęli się dotąd z KZWW podam kilka wskazówek. Lubicie Hedningarnę i podobne skandynawskie brzmienia ? Może wam się spodobać aranżacja choćby "Tańca Chasydzkiego", bardzo transowa, ale również pare innych elementów , zwłaszcza w brzmieniu smyków. Znajdą tu coś dla siebie też fani Dead Can Dance, kilka kawałków może się kojarzyć z tą formacją, mnie zaś "Niołam kochaneczka" pasowałoby to płyty "Aion". Tradycjonalistow zadowolić moga białe głosy, świetnie wkomponowane w aranżacje grupy.

Nowoczesny folk w wersji elektronicznej przynoszą swoiste bonus tracki. Są one podpisane prze KZWW No Future Sound System i jest to próbka popularnego na świecie world music i to dość wysokich lotów. Nieelekronicznie, acz właśnie bardzo nowocześnie brzmią aranżacje w "Do Ciebie Kasiuniu" i "Polka Folkisdead".

Jeśli chodzi o materiał to KZWW ekspoloatuje twórczo regiony południowe i wschodnie, dominują utwory Kurpiowskie, mamy też lubelszczyzne, suwalszczyznę, radomskie i chełmskie. Jedna z najlepszych polskich płyt folkowych jakie trafiły w 2001 roku do dystrybucji. Obok Starej Lipy to obecnie moi faworyci na bardziej tradycyjnej części folkowej sceny. Pozostaje jeszcze pogratulować Orange World doboru zespołów. Wczesniej Berklejdy, teraz właśnie KZWW i Stara Lipa. Bardzo dobre wybory. --- Taclem, folkowa.art.pl

download:  uploaded 4shared ziddu divshare

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Kapela Ze Wsi Warszawa Mon, 28 Jun 2010 23:01:06 +0000
Warsaw Village Band (Kapela Ze wsi Warszawa) - Upmixing (Wymixowanie) [2008] http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647-kapela-ze-wsi-warszawa/13306-warsaw-village-band-kapela-ze-wsi-warszawa-upmixing-wymixowanie-2008.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647-kapela-ze-wsi-warszawa/13306-warsaw-village-band-kapela-ze-wsi-warszawa-upmixing-wymixowanie-2008.html Warsaw Village Band (Kapela Ze wsi Warszawa) - Upmixing (Wymixowanie) [2008]

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01 - In The Forest (Elven Mix) [05:19]
02 - In The Forest (Kalinka Remi [04:05]
03 - Let's Play, Musicians! / Sp [05:19]
04 - Matthew (Horn Lane Skank) [04:34]
05 - Let's Play, Musicians! (Pro [04:43]
06 - The Owl [03:51]
07 - Goat (Roots Azok Mix) [04:34]
08 - Woman In Hell [03:44]
09 - At The Front Of The Gates ( [06:07]
10 - At The Front Of The Gates ( [04:03]
11 - Grey Horse (Yezza Remix) [05:01]
12 - Woman In Hell (Studio As On [04:59]
13 - In The Forest [03:02]
14 - Polka From Sieradz Region ( [04:05]
15 - Fishie (Papillons Noir) [03:53]
16 - Matthew (Lounge/chillout Re [04:57]

 

The International success of their „Uprooting” album and BBC World Music Award opened up many varied opportunities for the band worldwide. Valuable Polish music business awards - Fryderyk and Machinery as well as other Polish and foreign awards confirmed the Warsaw Village Band’s special place on the musical map.

Now the band have invited creative and innovative artists, producers and composers to collaborate with them. Apart from passion, unpretentiousness and openness they all have one more thing in common - phenomenal musical imagination.

It appears that folk music and club culture have many similar attributes – aren’t their function and message similar? What, apart from the era, is the difference between traditional dance and euphoria of crazy dancing in a club?

„Upmixing”, is the futuristic realisation of the band’s latest studio album – „Uprooting”. It‘s a meeting with the best producers and DJ’s in Europe. You can hear here the work of UK giants - Trans-Global Underground, Zion Train and Love Grocer, French global dancefloor stars - Dj ClicK and Recycler. Unreleased and forgotten from the „Uprooting” recording sesssions was a track by Warsaw Village Band which was fortuitously found and beautifully re-arranged by Louis Beckett of On-U Sound/Asian Dub Foundation fame.

Long-time band collaborator Mario Activator Dziurex along with Jarek Smok, both of AS One Studio, took their guitars and created a background for the story of Jamaican bobo dread warrior Lutan Fyah. All Sunrises played in their full live line-up and DJ Dubbist of Vavamuffin (Ba-Lan) has for the first time showed his production skills alongside lyrical master Pablopavo. Many other spiritual masters also took up this apparently distant sound material of nuroots music and worked their magic. --- jaro.de

download (mp3 @VBR kbs):

yandex 4shared mega mediafire uloz.to cloudmailru gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Kapela Ze Wsi Warszawa Thu, 13 Dec 2012 17:12:49 +0000
Warsaw Village Band (Kapela Ze Wsi Warszawa) - Uprooting (Wykorzenienie) [2004] http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647-kapela-ze-wsi-warszawa/13247-warsaw-village-band-kapela-ze-wsi-warszawa-uprooting-wykorzenienie-2004.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1647-kapela-ze-wsi-warszawa/13247-warsaw-village-band-kapela-ze-wsi-warszawa-uprooting-wykorzenienie-2004.html Warsaw Village Band (Kapela Ze Wsi Warszawa) - Uprooting (Wykorzenienie) [2004]

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.Roots: Józef Lipiński (Korzenie: Józef Lipiński) 0:19
2.In the Forest (W boru kalinka) 3:31
3.Woman In Hell (Baba w piekle) 2:48
4.At the Front of the Gates (A przed wroty) 3:31
5.Polka From the Sieradz Region (Polka z Sieradzkiego) 2:17
6.Matthew (Mateusz) 2:34
7.Roots:Janina Zdrzalik (Korzenie: Janina Zdrzalik) 0:35
8.Let's Play, Musicians! (Hej, zagrajcie, muzykanty) 4:14
9.The Owl (Sowa) 4:43
10.Grey Horse (Siwy koń) 3:41
11.Roots: Kapela Mariana Pełki (Korzenie: Kapela Mariana Pełki) 0:37
12.When Johnny Went to Fight in the War (A jak pojechał Jaś na wojenkę) 2:47
13.Lament (Lament) 2:32
14.I Slayed the Rye (Powałem) 4:14
15.Roots: Kazimierz Zdrzalik (Korzenie: Kazimierz Zdrzalik) 0:46
16.Fishie (Rybicka) 3:56

Musicians:
Maja Kleszcz – cello, vocals
Magdalena Sobczak – cimbalom, vocals
Sylwia Świątkowska - violin, suka, vocals
Wojciech Krzak - violin, hurdy gurdy, jaw harp
Piotr Gliński - baraban, xylophone, snare drum
Maciej Szajkowski – frame drum
+
Old School
„Lipsk” Women's Choir”
Kapela Mariana Pelki
Janina &Kazimierz Zdrzalik
Feel-X
Mario Activator

 

Not since the Pogues and Zap Mama has music this deeply rooted in tradition sounded this crazily postmodern. The Warsaw Village Band plays and sings Polish folk music, using hurdy gurdy, fiddle, frame drum, zither, the occasional trumpet and more; they sing with that wild, reedy, open-throated sound and with modal harmonies that you associate with Balkan choral groups. But on Uprooting their ensemble is augmented by the turntablism of DJ FeelX (who lends elegantly understated layers of sound to "Josef Lipinski" and "When Johnny Went to Fight in the War") as well as contributions by more predictable compatriots Janina and Kazimierz Zdrzalik, the Lipsk Women's Choir and the Marian Pelka Band. Not everything here is a complete success; "At the Front of the Gates" spends a little bit too long dragging along on a single chord, as does the bizarrely titled (or, more likely, awkwardly translated) "I've Slayed the Rye." But the subtle reggae inflections of "Matthew" are a delightful surprise, and "Let's Play, Musicians!" eerily and beautifully evokes medieval chant despite the slightly socialist-realist title. And the xylophone on "When Johnny Went to Fight in the War" lends a touch of Tiki-flavored exotica to the proceedings that nicely upends its general Eastern European ambience. Highly recommended. --- Rick Anderson, Rovi

 

Wciąż jest to próba wskrzeszenia żywego, pełnego energii folkowego grania, jednak grupa coraz dalej odchodzi od utartych standardów w polskiej muzyce folkowej. Podstawowa różnica, to kontrasty. Z jednej strony mamy tu zaproszonych muzykantów ludowych (jak Kazimierz i Janina Zdrzalikowie, czy Kapela Mariana Pelki), których krótkie utwory urozmaicają płytę. Z drugiej zaś, zaproszono do udziału DJ Feel-X'a, człowieka współtworzącego niegdyś hip-hopowy Kaliber 44. Zarówno tradycyjne, ludowe granie, jak i delikatne skrecze nie psują nastroju tej płyty. Warto do niej wracać i odkrywać co róż na nowo. ---Taclem, folkowa.art.pl

download (mp3 @VBR kbs):

yandex 4shared mega mediafire uloz.to cloudmailru gett

 

back

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Kapela Ze Wsi Warszawa Mon, 03 Dec 2012 17:14:12 +0000