Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1348.html Fri, 01 Dec 2023 11:17:18 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Kuba Badach - Obecny - Tribute to Andrzej Zaucha (2009) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1348-kuba-badach/3842-kuba-badach-obecny-tribute-to-andrzej-zaucha-2009.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1348-kuba-badach/3842-kuba-badach-obecny-tribute-to-andrzej-zaucha-2009.html Kuba Badach - Obecny - Tribute to Andrzej Zaucha (2009)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Co jest modne
2. Dzień dobry, Mr Blues
3. Masz przewrócone w głowie
4. Leniwy Diabeł
5. Zakochani staruszkowie
6. C est la vie
7. Wymyśliłem ciebie
8. Bądź moim natchnieniem
9. Jak na lotni
10. Byłaś serca biciem
11. Bezsenność we dwoje
12. Wieczór nad rzeką zdarzen
13. Myśmy byli sobie pisani
14. Siódmy rok

 

Na krążku znalazło się 14 utworów Andrzeja Zauchy, m.in. „Byłaś serca biciem”, „Bądź moim natchnieniem, ”C’est la vie” czy „Siódmy rok”, zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. W nagraniach wzięli udział wybitni muzycy, m.in. Henryk Miśkiewicz i Robert Majewski. Płyta dołączona jest do książeczki, zawierającej teksty piosenek, wywiad z wokalistą oraz życiorysy Kuby Badacha i Andrzeja Zauchy.

Kuba Badach, znany m.in. ze współpracy z Robertem Jansonem przy albumie „Trzeci Wymiar” i frontman zespołu Poluzjanci, we wczesnej młodości miał okazję poznać Andrzeja Zauchę i do dzisiaj pozostaje pod wrażeniem jego talentu.

- To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo „hołd”... Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory i zaprosić do współpracy tych muzyków, którzy zawsze byli dla mnie mistrzami - Henryka Miśkiewicza i Roberta Majewskiego - opowiada o albumie Badach.---kulturalnysklep.pl

download:  uploaded ziddu gett divshare 4shared

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Kuba Badach Thu, 11 Mar 2010 12:41:38 +0000
Kuba Badach ‎- Oldschool (2017) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1348-kuba-badach/24566-kuba-badach--oldschool-2017.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1348-kuba-badach/24566-kuba-badach--oldschool-2017.html Kuba Badach ‎- Oldschool (2017)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Życie
02. So Sorry
03. Będę z tobą
04. Cześć
05. Jestem kimś
06. Tonight
07. Pada
08. Gdyby nie ty
09. Pusto
10. Po drugiej stronie
11. Wracam do siebie
12. Chwile
13. Wall of Kindness 

Kuba Badach - vocals
Jacek Piskorz - piano
Marcin Górny - Hammond organ
Łukasz Balcyr - guitar
Michał batański - bass
Maciej Kociński - saxophone
Piotr Schmidt - trumpet
Robert Luty - drums

 

Po prawie trzydziestu latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem "Oldschool", będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty.

Tak o swej płycie mówi Kuba Badach: "Oldschool" w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze "starej szkoły", tytuł mógłby więc sugerować,że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60tych. Tak jednak nie jest. Dla mnie "Oldschool" jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Mój nowy album jest więc ukłonem w stronę moich mistrzów".

Na płycie usłyszymy kilkanaście kompozycji utrzymanych w zróżnicowanych stylistykach. Znajdziemy tu charakterystyczne "jazzawe" brzmienie zespołu Kuby Badacha, znane z płyty "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny", czyli fortepian Jacka Piskorza, kontrabas Michała Barańskiego i perkusję Roberta Lutego, wzbogacone brzmieniem gitary Łukasza Belcyra, hammonda Marcina Górnego oraz sekcji dętej Macieja Kocińskiego (saksofon) i Piotra Schmidta (trąbka). Usłyszymy też echa stylistyk lat 70., 80. i 90. Niespodzianką dla słuchaczy będzie fakt, że w wielu utworach Badach nie ograniczył się do roli kompozytora i wokalisty, ale nagrał partie gitary basowej oraz instrumentów klawiszowych.

"Oldschool" zrodził się na przekór trendom, dla wszystkich tych, którzy tęsknią za ambitnym popem. ---empik.com

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Kuba Badach Sat, 22 Dec 2018 13:04:16 +0000