Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230.html Thu, 23 May 2024 12:50:48 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Klenczon Krzysztof i Trzy Korony - (Nie) przejdziemy do historii (2011) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/13768-klenczon-krzysztof-i-trzy-korony-nie-przejdziemy-do-historii-2011.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/13768-klenczon-krzysztof-i-trzy-korony-nie-przejdziemy-do-historii-2011.html Klenczon Krzysztof i Trzy Korony - (Nie) przejdziemy do historii (2011)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.  Nie przejdziemy do historii
2.  Kronika podróży, czyli ciuchcią w nieznane
3.  Ludzie wśród ludzi 
4.  Śmigła Diana
5.  Nie ma Cię w moim śnie
6.  Dziesięć w skali Beauforta
7.  Port
8.  Czyjaś dziewczyna
9.  Retrospekcja
10.  Statek widmo
11.  Pożegnanie z gitarą
12.  Popatrz prawdzie w oczy
13.  Droga pełna słońca 
14.  Korona

 

To nie jest zwyczajna płyta z okazji trzydziestej rocznicy śmierci artysty; kolekcja wszystkiego co dało się znaleźć, rzeczy dobrych i złych, bez względu na okoliczności, w jakich powstały. Ta płyta jest inna – pokazuje to, co u Krzysztofa Klenczona było najlepsze i najciekawsze - talent rockmana, miłość do rocka.

Rewolucja w muzyce rockowej, która wybuchła w 1970 roku, zainspirowała Krzysztofa Klenczona, kompozytora popowych przebojów do rozpoczęcia dwuletniego rejsu po wzburzonym morzu rocka. Nowe zainteresowania muzyczne spowodowały, ze dobrał do swojego zespołu młodych muzyków, grających inaczej niż big beatowe Czerwone Gitary. Z Trzema Koronami wypłynął pełną parą na wody polskiego rocka. O swoich planach mówił wtedy tak: „Już od dawna myślałem o takim składzie instrumentalnym, który pozwoli swobodniej rozwinąć myśl improwizacyjną a tym samym wziąć na warsztat utwory trudniejsze i ciekawsze. A co do stylu jaki będziemy uprawiać [...] będzie to w jakimś sensie wypośrodkowanie muzyki jazzowej, beatu, soul i muzyki poważnej”.

Realizacje planów lidera Trzech Koron znajdziecie Państwo na tej płycie. W utworach z tamtego okresu, takich jak „Nie ma Cię w moim śnie”, „Śmigła Diana”, czy „Ludzie wśród ludzi”, Klenczon połączył ortodoksyjną melodyjność z rockowymi riffami.

Utwory na tej płycie pochodzą z nagrań dokonanych w Polskim Radiu. Zostały starannie odświeżone. Dwa nagrania są zupełnie nowe: „Droga pełna słońca” i „Popatrz prawdzie w oczy” mają nowe ścieżki instrumentalne stworzone przez Formację Trzy Korony zachowując oryginalną ścieżkę głosową w wykonaniu Krzysztofa Klenczona. --- empik.com

download:   4shared hostuje

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Krzysztof Klenczon Sun, 10 Mar 2013 17:12:48 +0000
Klenczon Legenda (2012) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/21559-klenczon-legenda-2012.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/21559-klenczon-legenda-2012.html Klenczon Legenda (2012)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Port - Muniek Staszczyk 				
2 	Kwiaty we włosach - Kasia Kowalska 				
3 	Historia jednej znajomości - Stanisław Soyka 				
4 	Spotkanie z diabłem - Tymon Tymański 				
5 	Biały krzyż - Robert Gawliński 				
6 	Nie przejdziemy do historii - Jacek „Budyń” Szymkiewicz 				
7 	Jesień idzie przez park - Maciej Balcar 				
8 	Kronika podróży czyli ciuchcią w nieznane - Maciej Maleńczuk i zespół Psychodencing 	
9 	Raz na tysiąc nocy - Adam Krylik 				
10 	The show never ends - The Calog
11	Strzemiennego – Krzysztof Klenczon
12	Cygan - Krzysztof Klenczon

 

W listopadzie z okazji 70. urodzin polskiego Lennona na rynku ukazał się nietypowy album. Ponad 10-cioro współczesnych muzyków zmierzyło się z materiałem, jak się okazało bardzo ponadczasowym, z przebojami Krzysztofa Klenczona.

Wokalista, gitarzysta, solista i kompozytor wielu hitów Czerwonych Gitar i Trzech Koron napisał kilkaset piosenek, wylansował znacznie mniej, ale Maturę, 10 W Skali Beauforta, Kwiaty W Włosach, czy Historię Jednej Znajomości zna dziś niejeden młody człowiek.

Materiał zawarty na tej mocno okazjonalnej płycie zawiera obok tematów znanych, także utwory z ostatniej solowej płyty ;The Show Never Ends’, którą Klenczon nagrał w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo, co warto podkreślić, bo to prawdziwa gratka dla zagorzałych fanów Artysty, na albumie znalazły się dwa, Domowe, nigdy wcześniej niepublikowane nagrania.

Muzycznie jest bardzo różnorodnie, wystarczy prześledzić listę muzyków, którzy pochylili się nad Legendą. Trzeba przyznać, że o ile nie jest długa, bo płyta zawiera jedynie 10 kompozycji, to jednak imponująca – Muniek Staszczyk (kawał dobrej roboty na otwarcie albumu), Kasia Kowalska (fajna, kobieca wersja Kwiatów We Włosach), Robert Gawliński (idealny w Białym Krzyżu), Stanisław Soyka (niewiarygodny w Historii Jednej Znajomości – z pięknym sax’em Sebastiana!), Maciej Maleńczuk (bardzo w klimacie, z dosłownym niemal kronikarskim wręcz ujęciem dźwiękowym), nie brak też Tymona (świetne, bardzo energetyczne Spotkanie z Diabłem, czy Budynia (polecam Historię Podróży! – do grania codziennego!).

Na płycie wykorzystano jedyną gitarę jaka pozostała i jednocześnie ulubioną gitarę Klenczona – Gibsona Les Paul, rocznik 1968. Instrument na potrzeby wydawnictwa został specjalnie wypożyczony z Muzeum Klenczona w Szczytnie i na nowo przygotowany do projektu.

W nagraniach płyty brali udział – Kuba Jabłoński (perkusja), Marcin Barycki (gitary), Michał Grott (bas) , Sebastian Stanny (saksofon) i Jan Gałach (skrzypce). Za produkcję płyty odpowiada Marcin Barycki, a za mix i mastering Tomek Bonarowski.

Wydawnictwo jest objęte honorowym patronatem Alicji Klenczon, żony Krzysztofa. --- Katarzyna Jankowska, rzg.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire uloz.to cloudmailru ge.tt

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Krzysztof Klenczon Fri, 05 May 2017 15:04:09 +0000
Krzysztof Klenczon - 10 w skali Beauforta (1996) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/4026-krzysztof-klenczon-10-w-skali-beauforta.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/4026-krzysztof-klenczon-10-w-skali-beauforta.html Krzysztof Klenczon - 10 w skali Beauforta (1996)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Gdy kiedyś znów zawołam cię 	
2 	Kwiaty we włosach 	
3 	Biały krzyż 	
4 	Nie licz dni 	
5 	Rok z kapryśną dziewczyną 	
6 	Hej słowiki, słowiki 	
7 	My z XX wieku 	
8 	10 w skali Beauforta 	
9 	Powiedz stary gdzieś ty był 	
10 	Kronika podróży 	
11 	Czyjaś dziewczyna 	
12 	Kamienne niebo 	
13 	Ludzie wśród ludzi 	
14 	Muzyka z tamtej strony dnia 	
15 	Śmigła Diana 	
16 	Statek widmo 	
17 	Pożegnanie z gitarą 	
18 	Retrospekcja 	
19 	Korona

 

Piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Muzyczny samouk. W dzieciństwie uczył się gry na klarnecie i gitarze. W 1962 r. w duecie z Karolem Warginem wziął udział w I Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Do lipca 1964 r. współpracował z zespołem ZespółNiebiesko-Czarni, dla którego skomponował pierwsze piosenki, m.in. Bo to był zły dzień i Gdy odlatują bociany. Z zespołem tym wystąpił w paryskiej Olympii w 1963 r., na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w latach 1963–1964, nagrał też pierwsze płyty. Po odejściu z Niebiesko-Czarnych dołączył do zespołu ZespółPięciolinie, który w styczniu 1965 r. przekształcił się w ZespółCzerwone Gitary. Z Jerzym Kosselą i Sewerynem Krajewskim skomponował największe przeboje tego zespołu. Odniósł też sukces jako wykonawca, zdobywając m.in. główne nagrody Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za Takie ładne oczy w 1968 r. i za Biały krzyż w 1969 r. W styczniu 1970 r. opuścił Czerwone Gitary.

Zachęcony powodzeniem własnych piosenek w Telewizyjnej Giełdzie Piosenki i na Liście Przebojów Polskiego Radia utworzył swój nowy zespół ZespółTrzy Korony. Nagrał z nim SP i LP, dokonał archiwalnych nagrań dla Polskiego Radia, zrealizował dla TVP teledyski Retrospekcja i Kronika podróży, czyli ciuchcią w nieznane. W 1973 r. wyjechał na stałe do USA.

W 1976 r. przypomniał się polskim radiosłuchaczom piosenką Hey, Mr. America, nagraną w Chicago. Rok później ukazał się tam pierwszy i jedyny amerykański LP The Show Never Ends. W latach 1978–1979 koncertował w wielu miastach Polski, nagrał też LP Powiedz stary, gdzieś ty był. Zginął w wypadku samochodowym, wracając z koncertu charytatywnego w klubie Milford w Chicago. Pochowany został 25 lipca 1981 r. w rodzinnym grobie w Szczytnie. --- bibliotekapiosenki.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru oboom uplea

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Krzysztof Klenczon Wed, 24 Mar 2010 19:21:12 +0000
Krzysztof Klenczon - Historia jednej znajomosci (1995) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/3541-krzysztof-klenczon-historia-jednej-znajomosci.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/3541-krzysztof-klenczon-historia-jednej-znajomosci.html Krzysztof Klenczon - Historia jednej znajomosci (1995)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Krzysztof Klenczon - Historia jednej znajomości (3:01)
2. Krzysztof Klenczon - Randka z deszczem (2:22)
3. Krzysztof Klenczon - Mówisz, że kochasz mnie jak nikt (3:27)
4. Krzysztof Klenczon - Z obłoków na ziemię (2:14)
5. Krzysztof Klenczon - Matura (2:23)
6. Krzysztof Klenczon - Wolny wieczór (2:50)
7. Krzysztof Klenczon - Taka jak Ty (2:31)
8. Krzysztof Klenczon - Moda na miłość (2:25)
9. Krzysztof Klenczon - Licz do stu (2:22)
10. Krzysztof Klenczon - Nikt na świecie nie wie (2:49)
11. Krzysztof Klenczon - Wróćmy na jeziora (4:21)
12. Krzysztof Klenczon - Jesień idzie przez park (3:06)
13. Krzysztof Klenczon - Szukam tamtej wiosny (2:30)
14. Krzysztof Klenczon - Raz na tysišc nocy (2:25)
15. Krzysztof Klenczon - Spotkanie z diabłem (2:40)
16. Krzysztof Klenczon - Wiosenna miłość (2:37)
17. Krzysztof Klenczon - Port (3:38)
18. Krzysztof Klenczon - Nie przejdziemy do historii (4:48)
19. Krzysztof Klenczon - Figlarne ogniki (2:22)
20. Krzysztof Klenczon - Nie ma cię w moim śnie (2:51)
21. Krzysztof Klenczon - Droga pełna słońca (2:28)
22. Krzysztof Klenczon - Świecą gwiazdy świecą (1:19)
23. Krzysztof Klenczon - Coś (2:07)
Wykonawcy: Krzysztof Klenczon i Czerwone Gitary, Trzy Korony, Zespół Instrumentalny Ryszarda Kruzy

download:   4shared gett

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluesever) Krzysztof Klenczon Thu, 18 Feb 2010 13:57:50 +0000
Krzysztof Klenczon - Muzyka z tamtej strony dnia (1991) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/19666-krzysztof-klenczon-muzyka-z-tamtej-strony-dnia-1991.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/19666-krzysztof-klenczon-muzyka-z-tamtej-strony-dnia-1991.html Krzysztof Klenczon - Muzyka z tamtej strony dnia (1991)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Czerwone Gitary - To wlasnie my
02. Czerwone Gitary - Randka z deszczem
03. Czerwone Gitary - Historia jednej znajomosci
04. Czerwone Gitary - Matura
05. Czerwone Gitary - Mówisz, ze kochasz mnie jak nikt
06. Czerwone Gitary - Z obloków na ziemie
07. Czerwone Gitary - Licz do stu
08. Czerwone Gitary - Moda i milosc
09. Czerwone Gitary - Jak wedrowne ptaki
10. Czerwone Gitary - Wolny wieczór
11. Czerwone Gitary - Nikt na swiecie nie wie
12. Czerwone Gitary - Szukam tamtej wiosny
13. Czerwone Gitary - Taka jak Ty
14. Czerwone Gitary - Jesien idzie przez park
15. Czerwone Gitary - Kwiaty we wlosach

Czerwone Gitary:
Guitar – Krzysztof Klenczon
Drums – Jerzy Skrzypczyk
Guitar – Bernard Dornowski
Bass - Jerzy Kossela (1-5, 7)
Bass, Piano, Organ – Seweryn Krajewski

16. Czerwone Gitary - Gdy kiedys znów zawolam Cie
17. Czerwone Gitary - Rok z kaprysna dziewczyna
18. Czerwone Gitary - My z XX wieku
19. Czerwone Gitary - Bialy krzyz
20. Czerwone Gitary - Powiedz stary, gdzies Ty byl
21. Trzy Korony - Wrócmy na jeziora
22. Trzy Korony - Czyjas dziewczyna
23. Trzy Korony - Port
24. Trzy Korony - 10 w skali Beauforta
25. Zespól instrumentalny p/k Ryszarda Kruzy - Muzyka z tamtej strony dnia

Czerwone Gitary:
Guitar – Krzysztof Klenczon
Drums – Jerzy Skrzypczyk
Guitar – Bernard Dornowski
Bass, Piano, Organ – Seweryn Krajewski

Trzy Korony:
Guitar, Vocals – Krzysztof Klenczon
Bass – Grzegorz Andrian
Hawaii guitar – Ryszard Klenczon
Drums – Piotr Stajkowski

Zespół Instrumentalny p/k Ryszarda Kruzy:
Guitar, Vocals – Krzysztof Klenczon
Bass – Andrzej Pawlik
Guitar – Wojciech Michalczyk
Hawaii guitar – Ryszard Klenczon
Synthesizers – Ryszard Kruza

download (mp3 @320 kbs):

salefiles yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Krzysztof Klenczon Fri, 06 May 2016 15:48:18 +0000
Krzysztof Klenczon - Od piosenki do piosenki (2006) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/13746-krzysztof-klenczon-od-piosenki-do-piosenki-2006.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/13746-krzysztof-klenczon-od-piosenki-do-piosenki-2006.html Krzysztof Klenczon - Od piosenki do piosenki (2006)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Dziesięć w skali Beauforta (muz. Krzysztof Klenczon, sł. Janusz Kondratowicz)
2. Coś (muz. Krzysztof Klenczon, sł. Marek Gaszyński)
3. Hej słowiki, słowiki (muz. Krzysztof Klenczon, sł. Janusz Kondratowicz)
4. Stary Walc (muz. Krzysztof Klenczon, sł. Jan Świąć)
5. Kronika podróży - czyli ciuchcia w nieznane (muz. K.Klenczon, sł. J. Kondratowicz)
6. Śmigła Diana (muz. Krzysztof Klenczon, sł. Marek Gaszyński)
7. Polesia czar (muz. i sł. Jerzy Artur Kostecki)
8. Ludzie wśród ludzi (muz. Krzysztof Klenczon, sł. Janusz Kondratowicz)
9. Nie przejdziemy do historii (muz. muz. Krzysztof Klenczon, sł. Andrzej Kuryłło)
10. Port (muz. Krzysztof Klenczon, sł. Halina Stefankowska)
11. Jestem do przodu (muz. muz. Krzysztof Klenczon, sł. Andrzej Jastrzębiec-Kozłowski)
12. Wiosenna miłość (muz. Krzysztof Klenczon, sł. Janusz Kondratowicz)
13. Droga pełna słońca (muz. Krzysztof Klenczon, sł. Andrzej Jastrzębiec-Kozłowski)
14. Pożegnanie z gitarą (muz. Krzysztof Klenczon, sł. Marek Gaszyński)
15. Więc jesteś tu (muz. Krzysztof Klenczon, sł. Marek Gaszyński)

 

Urodzony 14 stycznia 1942 roku w Pułtusku, zmarł 7 kwietnia 1981 w Chicago. Polski kompozytor, wokalista i gitarzysta muzyki rock, lider takich zespołów muzycznych jak Czerwone Gitary czy Trzy Korony.Jeden ze swoich utworów zatytułował Nie przejdziemy do historii. Krzysztof Klenczon przeszedł do historii i na trwałe zapisał się nie tylko w pamięci ogromnej rzeszy wielbicieli jego muzyki, ale również w encyklopediach muzycznych. Jest dział poświęcony jego pamięci na otwartej w czerwcu wystawie Franciszka Walickiego w Gdyni. Od 12 lat działa również Stowarzyszenie Muzyczne "CHRISTOPHER" im. Krzysztofa Klenczona w Gdyni, które propaguje muzykę i twórczość Krzysztofa Klenczona.Krzysztof Klenczon napisał wiele utworów, pośród których wyróżniają się, m.in.: Taka jak ty, Hstoria jednej znajomości, Matura, Biały Krzyż, Wróćmy na jeziora, Jesień idzie przez park, Nie przejdziemy do historii, Retrospekcja, 10 w skali Beauforta, Natali-piękniejszy świat, Port, Nikt na świecie nie wie, Kwiaty we włosach. --- empik.com

download:

yandex 4shared gett mega mediafire zalivalka cloudmailru oboom uplea

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Krzysztof Klenczon Wed, 06 Mar 2013 17:07:24 +0000
Krzysztof Klenczon - Powiedz stary gdzieś ty był (2014) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/21231-krzysztof-klenczon-powiedz-stary-gdzie-ty-by-2014.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/21231-krzysztof-klenczon-powiedz-stary-gdzie-ty-by-2014.html Krzysztof Klenczon - Powiedz stary gdzieś ty był (2014)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Więc jesteś tu 02:52
02. Natalie - piękniejszy świat 06:43
03. Droga pełna słońca 02:49
04. Tylko kochaj mnie 02:46
05. Muzyko z tamtej strony dnia 03:30
06. Wiśniowy sad 04:03
07. Latawce z moich stron 04:25
08. 10 w skali Beauforta 02:20
09. Daleka rzeko 04:09
10. Wróćmy na jeziora 04:22
11. Powiedz stary gdzieś ty był (live) 01:35
12. Muzyko z tamtej strony dnia (live) 03:03
13. Natalie - piękniejszy świat (live) 06:22
14. Biały krzyż (live) 03:36
15. Wiśniowy sad (live) 02:44
16. Latawce z moich stron (live) 04:22
17. Nie mów nic (live) 02:34
18. 10 w skali Beauforta (live) 02:19
19. Demo #6 02:28
20. Demo #7 02:20
21. Demo #8 02:19
22. Demo #9 01:35
23. Demo #10 03:11
24. Powiedz stary gdzieś ty był (demo) 01:47

 

Nowa, zremasterowana i rozszerzona edycja ostatniej płyty Krzysztofa Klenczona. CD po raz pierwszy w historii zawiera oryginalny, niezmodyfikowany przód i tył edycji winylowej oraz oryginalny label. 20-sto stronicowa, kolorowa książeczka z tekstami wszystkich utworów oraz mnóstwem niepublikowanych fotografii i materiałów z archiwum Alicji Klenczon. Pełne (niewyciszone przedwcześnie) wersje wszystkich utworów.

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire uloz.to cloudmailru uptobox ge.tt

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Krzysztof Klenczon Sun, 05 Mar 2017 16:05:03 +0000
Krzysztof Klenczon - Replay (Trzy Korony + Powiedz Stary Gdzieś Ty Był) [2002] http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/10266-krzysztof-klenczon-album-podwojny.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/10266-krzysztof-klenczon-album-podwojny.html Krzysztof Klenczon - Replay (Trzy Korony + Powiedz Stary Gdzieś Ty Był) [2002]

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.

Trzy Korony "Trzy Korony" (1971)

1. 10 w skali Beauforta
2. Wiosenna Miłość
3. Jestem do przodu
4. Świecą gwiazdy świecą
5. Coś
6. Piosenka o niczym
7. Nie przejdziemy do historii
8. Sprawię sobie niespodziankę
9. Spotkanie z diabłem
10. Stary walc przypomni			play
11. Bierz życie jakie jest
12. Już nie czas
13. Fatalny dzień
14. Raz na tysiąc nocy
15. Port

Krzysztof Klenczon "Powiedz stary gdzieś ty był" (1978)

16. Wiec jesteś tu
17. Natalie - piękniejszy świat
18. Droga pełna słońca
19. Tylko kochaj mnie
20. Muzyka z tamtej strony dnia
21. Wiśniowy sad
22. Latawce z moich stron
23. 10 w skali Beauforta - 2
24. Daleka rzeko
25. Wrócmy na jeziora				play

 

Wydawnictwo Yesterday zaserwowało nam jedyną pozycję Trzech Koron z 1971 roku i ostatni solowy album Krzysztofa Klenczona z 1978 na jednej płycie. Niezbyt szczęśliwe jest to połączenie. O ile pierwszy krążek przeszedł do klasyki rodzimego rocka, o tyle drugi nie wyróżnia się niczym specjalnym, a wręcz można sobie zadać pytanie: co te Stany zrobiły z Klenczonem? Gdzie się podziały te rockowe brzmienia Trzech Koron, przesterowana gitara, mocny bas i perkusja, niebanalne teksty i melodie, a wreszcie ciekawa produkcja?

"Powiedz stary..." razi banalnością tekstów i mainstreamowym, "biesiadnym" brzmieniem. Warto właściwie zwrócić uwagę jedynie na "Muzyka z tamtej strony dnia" i "Wiśniowy sad", a także na przeróbki utworów... Trzech Koron ("10 w skali Beauforta") i Czerwonych Gitar ("Wróćmy na jeziora") - słabsze, ale zawsze ciekawe. Ogólnie materiał nie wytrzymuje próby czasu, czego nie można powiedzieć o "Trzech Koronach". "Spotkanie z diabłem", "Piosenka o niczym" czy "Nie przejdziemy do historii" to ostre (jak na tamte czasy) rockowe kawałki, "Wiosenna miłość" to nastrojowa ballada, a w morskie klimaty wprowadza nas "Port" czy "10 w skali Beauforta". Wszystko spójne, niebanalne i zdecydowanie przeszło do historii.

Teraz porównanie z pierwszą reedycją "TK" z 1993 r. Dźwięk jest trochę mniej wyrazisty na tamtym wydaniu (co o tyle zrozumiałe, że obydwa wydania dzieli prawie 10 lat, a technika idzie do przodu), z kolei zawiera ono 3 ciekawe bonusy, które cieszą ucho bardziej niż cała ostania płyta Klenczona. Podsumowując: "Trzy Korony: 5, "Powiedz stary gdzieś ty był": 2, co daje łączną notę: 3,5. Dlaczego zatem 4 gwiazdki? Zestaw ratuje fakt, iż materiał TK jest na pierwszym miejscu i po jego zakończeniu można spokojnie wyłączyć odtwarzacz, wiele nie tracąc. Z drugiej strony warto dokonywać reedycji polskich winyli na nośniku kompaktowym, niezależnie od ich historycznego znaczenia. Gusta odbiorców są bowiem różne. --- Przemysław Turek

 

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru oboom uplea

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Krzysztof Klenczon Mon, 19 Sep 2011 11:16:07 +0000
Krzysztof Klenczon - The Show Never Ends (1977/2013) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/18646-krzysztof-klenczon-the-show-never-ends-19772013.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/18646-krzysztof-klenczon-the-show-never-ends-19772013.html Krzysztof Klenczon - The Show Never Ends (1977/2013)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Suddenly
02. Workday
03. Shades of Green
04. All For You
05. Dancing
06. Seven Days
07. The Happy Song
08. Troublemaker
09. A Man Who Knows
10. Vacation
11. Lost Soul
12. The Show Never Ends
13. Hey Mister America
14. Song of Life And Love
15. Strzemiennego (demo)
16. Cygan (demo)
17. Tam gdzie woda i las (demo)
18. Kołysanka (demo)
19. Dom (demo)
20. Demo # 1
21. Demo # 2
22. Demo # 3
23. Demo # 4
24. Demo # 5

Christopher Klenczon - Electric Guitar, Acoustic Guitar, Vocals
Vyto B. - Guitar, Lead Guitar, Acoustic Guitar, Piano [Acoustic], Congas, Backing Vocals
K. Slotkowicz – bass
J. Jablonske - Grand Piano, Piano [Fender Rhodes], Synthesizer
W. Wander - Electronic Drums, Tenor Saxophone, Soprano Saxophone, Flute
M. Myszko - Drums, Tambourine

 

Wyjazd klenczona do Stanów Zjednoczonych (w maju 1972 roku) był próbą naprawy stosunków rodzinnych, a także próba oderwania się od wszelkich związków z przeszłością i podjęcia samotnej drogi ku sławie – już na własny rachunek. Osiadł w Chicago, czynnie włączył się w nurt polonijnego życia artystycznego. Rozpoczął ostrym wejściem w TV-Show - Boba Lewandowskiego. Był oklaskiwany w licznych klubach chicagowskich z założonym przez siebie bandem. W 1977 roku jako Christopher nagrał jedyny LP anglojęzyczny „The Show Never Ends” – wydany przez firmę Clay Pigeon International.

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru oboom uplea

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Krzysztof Klenczon Sat, 24 Oct 2015 16:03:05 +0000
Krzysztof Klenczon - Wrocmy Na Jeziora (2004) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/7934-krzysztof-klenczon-wrocmy-na-jeziora-2004.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1230-krzysztof-klenczon/7934-krzysztof-klenczon-wrocmy-na-jeziora-2004.html Krzysztof Klenczon - Wróćmy Na Jeziora (2004)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.10 W Skali Beauforta
2.Wróćmy Na Jeziora
3.Latawce Z Moich Stron
4.Muzyko Z Tamtej Strony Dnia
5.Natalie-Piekniejszy Świat play
6.Kronika Podróży Czyli Ciuchcią W Nieznae
7.Jestem Do Przodu
8.Bierz Życie Jakie Jest
9.Coś
10.Czyjaś Dziewczyna
11.Daleka Rzeko/Rzeka/
12.Droga Pełna Słońca
13.Fatalny Dzień
14.Raz Na Tysiąc Nocy
15.Spotkanie Z Diabłem
16.Sprawię Sobie Niespodziankę
17.Tylko Kochaj Mnie
18.Wiśniowy Sad
19.Wiosenna Miłość
20.Port
21.Nie Przejdziemy Do Historii play

 

Krzysztof Klenczon (ur. 14 stycznia 1942 w Pułtusku, zm. 7 kwietnia 1981 w Chicago[1]) – polski kompozytor, wokalista i gitarzysta muzyki rock.

Lider zespołów muzycznych: Pięciolinie (1964), Czerwone Gitary (1965-1970) i Trzy Korony (1970-1972). Kompozytor największych przebojów Czerwonych Gitar: Taka jak ty, Historia jednej znajomości, Nikt na świecie nie wie, Biały krzyż, Wróćmy na jeziora, Gdy kiedyś znów zawołam cię, Kwiaty we włosach, Powiedz stary gdzieś ty był, Jesień idzie przez park i Trzech Koron: 10 w skali Beauforta, Port, Czyjaś dziewczyna, Natalie-piękniejszy świat.

W roku 1973 na stałe wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie komponował, nagrywał i występował. W latach 1978-1979 koncertował w wielu miastach Polski. Został ranny w wypadku samochodowym wracając 27 lutego 1981 z koncertu charytatywnego w klubie Milford w Chicago. Zmarł 7 kwietnia 1981 w szpitalu św. Józefa w Chicago. Pochowany 25 lipca 1981 w grobie rodzinnym w Szczytnie.

download (mp3 @192 kbs):

yandex 4shared gett mega mediafire zalivalka cloudmailru oboom uplea

 

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Krzysztof Klenczon Mon, 17 Jan 2011 09:43:37 +0000