Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1128.html Thu, 08 Jun 2023 03:10:57 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Hey - Do Rycerzy, Do Szlachty, Do Mieszczan (2012) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1128-hey/23436-hey-do-rycerzy-do-szlachty-do-mieszczan-2012.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1128-hey/23436-hey-do-rycerzy-do-szlachty-do-mieszczan-2012.html Hey - Do Rycerzy, Do Szlachty, Do Mieszczan (2012)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Wieliczka 	3:58
2 	Co Tam? 	3:48
3 	...Że Się Kupidyn Tobą Interesuje 	3:49
4 	Woda 	4:14
5 	Lilia, Kula I Cyrkiel 	3:34
6 	Podobno 	4:27
7 	Wilk Vs. Kot 	4:05
8 	Bez Chorągwi 	4:30
9 	Lot Pszczoły Nad Tymiankiem 	4:08
10 	Do Rycerzy, Do Szlachty, Do Mieszczan 	4:55
11 	Z Przyczyn Technicznych 	4:09

Katarzyna Nosowska – vocals
Paweł Krawczyk – guitar
Marcin Żabiełowicz – guitar
Jacek Chrzanowski – bass
Robert Ligiewicz – drums
Maciej Wasio, Marcin Macuk, Paweł Pająk, Rafał Kurowski, Robert Nastal - backing vocals (track 8) 

 

Hey to dla mnie sprawdzona marka, świadcząca zawsze o wysokiej jakości. Duża w tym zapewne zasługa Nosowskiej, która zdaje się być głową całego tego przedsięwzięcia, ale nie sposób przecież pominąć muzyki, która tak świetnie komponuje się z jej tekstami. Słowa to klasa sama w sobie i właśnie w przypadku tej grupy to określenie wydaje się nad wyraz adekwatne. 6 listopada ukazała się 10 w dorobku szczecińskiej grupy płyta. Już na początku zaznaczam, że nie jest to album prosty w odbiorze, ale to chyba rzadko zdarzało się w przypadku Hey. Dałam sobie na niego trochę czasu, bowiem Hey jak wino, musi swoje odleżeć. Jeśli ktoś skarżył się na to, że na ostatnim albumie za dużo było elektroniki, to pewnie nie będzie zachwycony faktem, że i ten album przepełniony jest brzmieniem syntezatorów.

Album wypełnia 11 nowych kompozycji w tym jedna z gościnnym udziałem Gaby Kulki - „Z przyczyn technicznych” to na pewno utwór godny posłuchania, mimo, że znajdziemy go dopiero na ostatniej pozycji. Mogłabym rozpisywać się nad wyjątkowością każdej z piosenek, ale wspomnę tylko o kilku. „Co tam” to w zasadzie mój pierwszy faworyt, wspaniały tekst - „Życie to spacer po prochach klasyków, jestem i zniknę istoty przeniknąć nie zdołam i tak”- czyli jak się zdaje Nosowska, która zdołała zaakceptować życie takim jakim jest. „Woda” czyli utwór poświęcony tytułowemu H2O, niby banalnie, a pod względem muzycznym jak bogato i ta zmiana tempa! I jeszcze jeden „Lot pszczoły nad tymiankiem” ze słowami - „Ja też lubię przysiąść na kilka chwil, oka mgnień, by patrzeć jak mózgi wyprane na wietrze schną”, zawierający właściwą dla Nosowskiej dozę ironii i masę metafor. Wspominam o tych kilku, ale cała reszta jest również zdecydowanie wskazana do przesłuchania, by nie rzec, że obowiązkowa. Katarzyna Nosowska po raz kolejny udowodniła, że posiada niesamowitą zdolność do pisania pięknych, a przy tym, nie do końca oczywistych tekstów. Hey nadal pozostaje w moim mniemaniu jednym z najciekawszych, a zarazem artystycznie bliskich doskonałości zespołów. ---Monika Matura, infomusic.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire uloz.to gett my-files.ru

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Hey Fri, 04 May 2018 14:04:59 +0000
Hey - Echosystem (2005) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1128-hey/7140-hey-echosystem-2005.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1128-hey/7140-hey-echosystem-2005.html Hey - Echosystem (2005)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. To tu
02. Luli Lali       play
03. Leżę tu, leżeć chcę
04. Byłabym
05. W imieniu dam
06. A ty?
07. Mimo wszystko
08. Cała noc
09. Sos
10. Mówię
11. Ty, ty, ty      play
12. Na wieczność
13. Nie wierzę (Jackowi Cz.)

Skład:
* Jacek Chrzanowski "Jacko" • b
* Paweł Krawczyk • g
* Robert Ligiewicz • dr
* Katarzyna Nosowska • voc
* Marcin Żabiełowicz • g
Goście:
* Leszek Kamiński • k
* Marcin Macuk • bg
* Andrzej Smolik • hca

 

"My gramy i śpiewamy, a słowa i dźwięki pobrzmiewają echem w uszach tych, którzy wraz z nami tworzą pewien specyficzny ekosystem..." – tłumaczy Kasia Nosowska tytuł nowej płyty Hey. Pierwsze 10 tys. egzemplarzy albumu to ekskluzywna limitowana edycja. Całość promuje singel "Mimo wszystko". Poza nim na krążek trafiło jeszcze 12 piosenek.

download:  uploaded ziddu 4shared divshare

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Hey Mon, 18 Oct 2010 12:11:30 +0000
Hey - Hey (1999) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1128-hey/18097-hey-hey-1999.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1128-hey/18097-hey-hey-1999.html Hey - Hey (1999)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Jeśli Łaska
02. Najważniejsze
03. 4 Pory
04. Pomyłka S.
05. To Co Czujesz
06. Tak Czy Inaczej
07. Czas Spełnienia
08. Zakryty Mam Wstyd
09. Wielki Węzeł
10. Mamjakty
11. Wycofanie
12. Piękna Pani Z Czółenkiem

Katarzyna Nosowska - vocals
Piotr Banach - guitar, producer
Marcin Żabiełowicz - guitar
Jacek Chrzanowski - bass
Robert Ligiewicz – drums
+
Piotr Gutkowski – vocals (5,7)

 

Przypadek Heya jest po prostu sympatyczny... Zespół skutecznie broni się przed komercjalizacją, obstaje przy swoich racjach muzycznych i... wychodzi na swoje. Podziwiam. Najnowsza płyta – tak jak poprzednia – też jest pewnym zwrotem ku rockowej historii i zdaje się dobrze pasować do drogi, którą Hey niegdyś obrał. Kaśka Nosowska nie złagodziła swojego ostrego jak brzytwa głosu, ale i nie broni się przed łagodzeniem go, gdzie trzeba. A ma o czym śpiewać... Wszystkie teksty są jak zwykle wyśmienite i melodyka partii wokalnych zgrabnie układa się w ten sposób, żeby dobrze wpaść w ucho każdemu z nas.

Płyta przywodzi mi przede wszystkim na myśl zamierzchłe czasy hippisowskich fascynacji psychodelią. Gitary są jakoś wyluzowane, lecz aktywne. Pan Banach lawiruje między progresjami akordowymi, riffami i różnorakimi „wypełniaczami” z elegancją i swadą. Bardzo miło słucha się na przykład Wycofania, które ujmuje znakomitym pulsem i idealnie trafionym luzem. Podobnie jest z balladowym Piękna pani z czółenkiem, gdzie ładna i spokojna melodia świetnie eksponuje tekst, a nastrojowa instrumentalna coda z delikatną solówką gitarową pięknie wieńczy płytę. Natomiast bajerancki Czas spełnienia ukazuje pełnię aranżacyjnych zdolności zespołu. Spokojna figuracja gitary, przyjemnie aktywny bas i pseudoreggae przefiltrowane elektronicznym wibratem tworzą udane tło pod żywy śpiew Nosowskiej. To, co czujesz, pożyczone z repertuaru Brygady Kryzys, w heyowej wersji najbardziej chyba pachnie dawnym, rozimprowizowanym rockiem. Jednak też nie brakuje mu hitowego polotu i ciekawie skonstruowanych momentów...

Ten album to po prostu kolejny udany krok w muzycznej ewolucji. Dla recenzentów może być dowodem na to, że zespół coraz fajniej przymierza się do rocka, który trafia do szerokiego grona słuchaczy. A ty kup, posłuchaj. ---Krzysztof Celiński, terazrock.pl

download (mp3 @ kbs):

uploaded yandex 4shared mega mediafire solidfiles zalivalka cloudmailru oboom

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Hey Thu, 16 Jul 2015 15:30:41 +0000
Hey - Milosc! Uwaga! Ratunku! Pomocy! (2009) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1128-hey/3187-hey-milosc-uwaga-ratunku-pomocy.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1128-hey/3187-hey-milosc-uwaga-ratunku-pomocy.html Hey - Milosc! Uwaga! Ratunku! Pomocy! (2009)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Vanitas
2. Umieraj stąd
3. Faza delta
4. Piersi cwierc
5. Chinski urzednik panstwowy
6. Milosc! Uwaga! Ratunku! Pomocy!
7. Stygne
8. Boje sie o nas
9. Kto tam? Kto jest w srodku?
10. Nie wiecej...
Skład: Katarzyna Nosowska - śpiew Paweł Krawczyk - moog, gitary, piano, syntezatory, programowanie Marcin Żabiełowicz - gitary, piano Jacek Chrzanowski - bas Robert Ligiewicz - perkusja + Przemek Myszor - wurlitzer (1, 4, 5) Marcin Bors - moog, hałasy, juno, gitary, moog, programowanie, banjo Monika Łapka - wiolonczela (8) Jarek Jóźwik - piano (2, 4, 6, 8), moog (6)

 

Nowy Hey to Radiohey – może i zbytnie to uproszczenie, ale najlepiej oddające muzykę, która trafiła na krążek ""Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!". Grupa Kasi Nosowskiej nagrała płytę bardzo dojrzałą, aranżacyjnie przebogatą i – to spora niespodzianka – nafaszerowaną elektroniką.

Hey to świetny przykład zespołu, który postawił na rozwój. "MURP", w zestawieniu z wcześniejszymi wydawnictwami, stanowi zupełnie nowy rozdział w działalności grupy. Jest konsekwencją zmian, jakie zaszły w głowach muzyków po wydaniu albumu "MTV Unplugged", a zwłaszcza zmian, jakich dokonała w swojej solowej twórczości Kasia Nosowska. Hey, jak i jego wokalistka, bardzo się uwspółcześnili, otwierając na elektronikę, alternatywne brzmienia daleko wychodzące poza schemat czysto rockowych, czy zabarwionych rytmami reggae utworów. Po kilkukrotnym przesłuchaniu najnowszej płyty zespołu, odnoszę wrażenie, że nowy Hey to lepszy Hey. Hey, który ma znacznie więcej do zaoferowania. "MURP" to krążek z przepięknymi, bogato zaaranżowanymi melodiami, artystycznie bardzo dojrzały, zaskakujący i… uzależniający. Od strony muzycznej Hey nie brzmiał jeszcze tak interesująco. Wykorzystana na albumie fuzja rockowego grania i tanecznej, delikatnej elektroniki przywołuje na myśl ostatnie dokonania m.in. popularnej grupy Franz Ferdinand, czy też Arcade Fire. Atmosferą, nagraniom blisko do twórczości Thoma Yorke'a i jego Radiohead. To może być spore zaskoczenie dla starszych fanów zespołu, ale otwarcie na nowoczesne brzmienia wyszło tylko Heyowi na lepsze. Pośród bogatych i różnorodnych aranżacji, doskonale czuje się Nosowska. Jak zwykle napisała świetne teksty, w których nawet wydawałoby się banalne miłosne tematy, wypadają bardzo oryginalnie i przekonująco. Nie jest żadnym odkryciem stwierdzenie, że Kasia jest fantastycznym autorem słów, jednak należy po raz kolejny podkreślić, że mało kto potrafi dobierać je z tak niebywałą pomysłowością, jak właśnie ona. Na "MURP" stworzyła urokliwy i pełen życia świat prostych słów i metafor, wyrzucając je z siebie na przemian krzycząc, szepcząc, czy też wzniośle śpiewając. Mnie pozostaje od siebie tylko krzyknąć: nowy Hey jest bardzo okej! --- Bartek Kot, muzyka.onet.pl

download:  uploaded ziddu 4shared divshare

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluesever) Hey Thu, 21 Jan 2010 14:33:56 +0000
Hey – Fire (1993) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1128-hey/4491-hey-fire.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1128-hey/4491-hey-fire.html Hey – Fire (1993)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. One of them
02. Choice
03. Dreams
04. Nonsense
05. Kara bedzie lek
06. Little peace
07. Zazdro
08. Moja i twoja nadzieja
09. Desire
10. Delusions
11. Eksperyment
12. Flowers for Titus
13. Zobaczysz
14. Schisophrenic family
15. Fate
16. '38
17. Teksanski
18. Moja i twoja nadzieja (acoustic)
Skład: Katarzyna Nosowska - śpiew Piotr Banach - gitara Jacek Chrzanowski - bas Robert Ligiewicz - perkusja Marcin Żabiełowicz - gitara + Edyta Bartosiewicz - śpiew (Moja i twoja nadzieja)

 

Debiutancki album Heya jest idealnym dzieckiem swojego czasu, czego dowodzi jego niesłychany sukces. Hey jest pierwszą prawdziwą gwiazdą rocka wypromowaną w Polsce w normalnych, rynkowych warunkach. Zapewne, gdyby jakimś cudem pozostał niezauważony, show-biznes znalazłby sobie inny "okręt flagowy" w dziedzinie modnego wówczas grunge'u. Tak się jednak nie stało i to Hey, za sprawą "Fire" stał się symbolem młodej fali polskiego rocka.

Wtedy, na początku lat dziewięćdziesiątych podobnie grali w zasadzie wszyscy. Ostre gitary, kraciaste koszule, ciężkie buty, ciężki wokal męski, lub agresywny kobiecy... Także brzmienie płyty nie wyróżnia się w jakiś specjalny sposób. Jeśli już to raczej in minus, za sprawą nieco zbyt jazgotliwej, za mało nasyconej i przestrzennej akustyki studia. Tym, co broni tą płytę jest jej bezkompromisowość. Tych pięciu półamatorskich jeszcze muzyków nie ma kompleksów, nie zastanawia się, co można zagrać, a czego może nie wypada. Oni po prostu grają prostego, szczerego, niewyrafinowanego ale za to energicznego rocka. I dlatego chociaż brzmienie płyty może nieco drażnić, przyjemnie czasem do niej wrócić. Wiele utworów z tego albumu to już klasyki polskiego rocka, a że za kilka lat zostaną ponownie odkryte wraz z modą na grunge i Nirvanę, tego jestem więcej niż pewien. ---hey.art.pl

download:  uploaded ziddu 4shared divshare

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Hey Sat, 08 May 2010 16:07:28 +0000
Hey – Re-Murped (2010) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1128-hey/6249-hey-re-murped-2010.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1128-hey/6249-hey-re-murped-2010.html Hey – Re-Murped (2010)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1/8. Hey – Vanitas (Bueno Bros Remix) (07:14)
2/8. Hey – Piersi Cwierc (Gitbit Papilot Remix) (03:00)
3/8. Hey – Chinski Urzednik (Bueno Bros Remix) (04:58)
4/8. Hey – Milosc! Uwaga! Ratunku! Pomocy! (Smolik Remix) (04:08)
5/8. Hey – Stygne (Bueno Bros Remix) (07:03)
6/8. Hey – Boje Sie (Loco Star Remix) (05:25)
7/8. Hey – Kto Tam? Kto Jest W Srodku? (Bueno Bros Remix) (04:49)
8/8. Hey – Nic Wiecej (Rawski Remix) (04:57)
1/10. Hey – Vanitas (Mosqitoo Remix) (03:13)
2/10. Hey – Piersi Cwierc (Fox Remix) (03:12)
3/10. Hey – Milosc! Uwaga! Ratunku! Pomocy! (Agim Dzeljilji Remix) (04:16)
4/10. Hey – Nie Wiecej (Pablo Krawczyk Remix) (05:44)
5/10. Hey – Milosc! Uwaga! Ratunku! Pomocy! (Plastic Remix) (06:23)
6/10. Hey – Stygne (Pablo Krawczyk Remix) (05:35)
7/10. Hey – Boje Sie (Bueno Bros Remix) (07:14)
8/10. Hey – Kto Tam? Kto Jest W Srodku? (Boya Chile Remix) (03:14)
9/10. Hey – Nie Wiecej (Gienia Remix) (04:12)
10/10. Hey – Faza Delta (Marcin Bors Remix) (03:47)

 

Płyta zespołu Hey "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!" okryła się podwójną Platyną, za sprzedaż ponad 60 tysięcy nośników. Album został doceniony zarówno przez publiczność jak i krytykę. Autorom przyznano aż 6 Fryderyków 2010 roku.

"RE-MURPED!" to zaskakująca propozycja zarówno dla fanów Heya, jak i miłośników muzyki elektronicznej i klubowej. Piosenki znane z krążka "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!" zostały zremiksowane przez takich Artystów jak Smolik, Fox, Bueno Bros, Plastic, Rawski, Mosqitoo i innych.

"RE-MURPED!" to bardzo oryginalna propozycja, wobec której nie można przejść obojętnie! --- merlin.pl

download:  uploaded ziddu 4shared divshare

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluesever) Hey Sat, 31 Jul 2010 09:42:20 +0000