Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1104.html Wed, 24 Apr 2024 14:53:46 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Grupa Wokalna Izabelli (Tercet Egzotyczny) - Zimowe Strofy (1972) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1104-tercet-egzotyczny/7634-grupa-wokalna-izabelli-tercet-egzotyczny-zimowe-strofy-1972.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1104-tercet-egzotyczny/7634-grupa-wokalna-izabelli-tercet-egzotyczny-zimowe-strofy-1972.html Grupa Wokalna Izabelli (Tercet Egzotyczny) - Zimowe Strofy (1972)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 Nasze Boże Narodzenie
2 Reniferowe tango play
3 Słowiki bez echa
4 Złocistogrzywa
5 Atol Anatola
6 Hej kolęda przybłęda play
7 Nad domem gwiazda
8 Bonifacy i Eleonora
9 Izie pod choinkę
10 Brodaci mikołaje
11 Śnieżna kołysanka
12 Biały epilog

 

TERCET EGZOTYCZNY, także Isabela’s Vocal Group, wrocławski zespół wokalno-instrumentalny utworzony jesienią 1963 przez Zbigniewa Dziewiątkowskiego – voc, g, lider, (zm. 14.01.2002) z Mieczysławem Metelskim – voc, bg, Izabellą Skrybant-Dziewiątkowską – voc, perc. Był kontynuacją stylistyczną Duetu Egzotycznego Z. Dziewiątkowski-Witold Antkowiak. Zadebiutował zimą 1963 na koncertach w Zakopanem. Udział w audycji radiowej Podwieczorek przy Mikrofonie, w której śpiewał głównie piosenki latynoamerykańskie, przyniósł zespołowi ogromną popularność. W 1966 ukazał się pierwszy LP Tercet Egzotyczny, na którym znalazły się także polskie utwory. Koncertował w kraju i za granicą, w niemal wszystkich krajach Europy oraz w ośrodkach polonijnych USA i Kanady. Zagraniczne tournée Tercetu Egzotycznego organizowały agencje koncertowe z Amsterdamu, Mediolanu, Düsseldorfu i Nowego Jorku. W 1976 M. Metelskiego zastąpił Zbigniew Adamkiewicz – voc, bg (zm. 5.06.2001). Zespół zmienił wówczas nazwę na Isabela’s Vocal Group. Używał także nazwy Tercet Egzotyczny Grupa Wokalna Izabelli. W 1992 po raz pierwszy i jedyny w swej karierze wystąpił na IMF w Sopocie.

download:  uploaded divshare ziddu 4shared mediafire gett

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Tercet Egzotyczny Fri, 10 Dec 2010 20:26:43 +0000
Tercet Egzotyczny - Gorace rytmy (1967) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1104-tercet-egzotyczny/15038-tercet-egzotyczny-gorace-rytmy-1967.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1104-tercet-egzotyczny/15038-tercet-egzotyczny-gorace-rytmy-1967.html Tercet Egzotyczny - Gorące rytmy (1967)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. 	La Paloma 	  	  	 
2. 	O companieros 	  	  	 
3. 	Trzy serca 	  	  	 
4. 	Przebacz mi, mamo 	  	  	 
5. 	Goł±bku mój 	  	  	 
6. 	Do Veracruz 	  	  	 
7. 	O Manitou, Manitou 	  	  	 
8. 	Amor dulce amor 	  	  	 
9. 	Jalousie 	  	  	 
10. Sawa 	  	  	 
11. Spotkanie na prerii 	  	  	 
12. O, jaskółeczko 	  	  	 
13. Tina z Neapolu 	  	  	 
14. Una Paloma blanca

Muzycy:
Izabela Skrybant-Dziewiątkowska
Zbigniew Dziewiątkowski
Zbigniew Adamkiewicz

download:  uploaded anonfiles yandex 4shared solidfiles mediafire mega filecloudio

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Tercet Egzotyczny Sun, 03 Nov 2013 16:38:36 +0000
Tercet Egzotyczny - Greatest Hits (Plyta jubileuszowa) (2006) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1104-tercet-egzotyczny/20959-tercet-egzotyczny-greatest-hits-plyta-jubileuszowa-2006.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1104-tercet-egzotyczny/20959-tercet-egzotyczny-greatest-hits-plyta-jubileuszowa-2006.html Tercet Egzotyczny - Greatest Hits (Płyta jubileuszowa) (2006)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Pina Colada
02. Kochaj dziewczyny
03. Ile wieczorów
04. Pocałuj
05. Pamelo żegnaj
06. Ale jeszcze chce się śpiewać
07. Conga, bonga i cabasa
08. Zofia
09. Na plaży w El Estartit
10. Ole torrero
11. Czerwona kredka
12. Zostaniesz ze mną
13. Jak gołąbka
14. Gdzie matka czeka
15. O Izabelo
16. Cu-cu-ru-cu-cu Paloma
17. Od małego
18. Dwie twarze miłości
19. I Remember Zbigi

 

Tercet Egzotyczny to jedna z najdłużej działających formacji w Polsce, wykonująca muzykę, którą można określić mianem latynoamerykańskiego popu. Jej nagrania rozeszły się w liczbie przekraczającej 10 milionów egzemplarzy, co czyni Tercet Egzotyczny jedną z najpopularniejszych kapeli w historii naszego kraju.

Grupa została założona pod koniec 1963 roku we Wrocławiu przez Zbigniewa Dziewiątkowskiego (gitara). Zanim doszło do jej powołania, udzielał się on w zespole o nazwie Duet Egzotyczny, który współtworzył wraz z Witoldem Antkowiakiem. Formacja nie była spełnieniem artystycznych marzeń przyszłego lidera. Dlatego dosyć szybko doszło do jej rozwiązania, a na jej gruzach narodził się właśnie Tercet Egzotyczny, do którego zaprosił żonę Izabelę Skrybant a następnie drugiego gitarzystę Mieczysława Metelskiego. Niemniej niecałe trzy lata później zastąpił go Zbigniew Adamkiewicz. Od tamtej pory skład kapeli pozostał niezmieniony aż do 2001 roku.

Od samego początku istnienia zespół wyróżniał się prezencją sceniczną - muzycy nosili meksykańskie stroje oraz rozłożyste sombrera. Za większość kompozycji odpowiadał Zbigniew, natomiast liryki dostarczali dla grupy najlepsi ówcześni tekściarze. W pierwszym okresie działalności formacja zaistniała w świadomości polskich słuchaczy głównie poprzez częste występy w popularnym w połowie lat 60. programie radiowym "Podwieczorek przy mikrofonie". Dopiero w 1967 roku ukazał się pierwszy album zatytułowany po prostu "Tercet Egzotyczny". Wypełniły go zarówno polskie piosenki, jak i hiszpańskojęzyczne przeboje. Trafiła na niego także kompozycja pod tytułem "Pamelo, żegnaj" (tekst do niej napisał Mirosław Łebkowski, wielokrotnie współpracujący w przyszłości z Tercetem, piszący także dla Violetty Villas), która do dzisiaj jest uznawana za jeden z największych przebojów nie tylko zespołu, ale także całej dekady lat 60. w naszym kraju.

Sukces wrocławskiego bandu szybko przeniósł się poza granicę Polski a w krótkim czasie także i kontynentu. Pierwsza wizyta Tercetu w Stanach Zjednoczonych okazała się na tyle spektakularna, że kiedy formacja pojawiła się następnym razem po drugiej stronie Atlantyku, występowała już w tak prestiżowych miejscach jak Carnegie Hall czy Radio City Music Hall w Nowym Jorku. Co ciekawe, mimo, że nagrania grupy w latach 70. i 80. królowały na dancingach w naszym kraju, państwowe media nie były zbytnio jej przychylne i rzadko prezentowały Tercet.

Muzycy się tym faktem zbytnio nie przejęli i koncertowali z powodzeniem w Holandii, Niemczech, Danii, Grecji czy Szwecji. Z pewnością umożliwione to było dzięki wielojęzycznemu repertuarowi formacji, ale niezaprzeczalny wkład w sukces miał także menadżer zespołu, John Bardel, który ówcześnie pracował także dla samego Toma Jonesa. Jednym z najważniejszych rynków dla kapeli był oczywiście amerykański - trzeba powiedzieć, że do 2001 roku formacja zagrała tam aż 43 trasy, najczęściej grając dla Polonii, niemniej nadal jest to wynik bardzo imponujący. Warto także wspomnieć, że w 1979 roku nakładem wytwórni Sony Music ukazał się tam album zatytułowany "Tercet Egzotyczny" - nie był on jednak tożsamy z wydanym kilkanaście lat wcześniej debiutem. ,/

W rodzimym dla artystów kraju ponownie doceniono ich dopiero w 1992 roku. Wtedy to po raz pierwszy zaproszono Tercet Egzotyczny na festiwal w Sopocie. Występ formacji został przyjęty na tyle entuzjastycznie, że w Polsce nastał swoisty renesans ich popularności a media nie miały już oporów przed lansowaniem zespołu. Kiedy w lipcu 1999 roku został wyemitowany program "Szansa na sukces - egzotyczne lato z tercetem" w TVP 2, miał on tak dużą oglądalność, że w następnych latach był on powtarzany niemal kilkanaście razy. Niestety, mimo, że band doczekał się w końcu należytego mu uznania, przyszłość okazała się bezlitosna. W czerwcu 2001 roku zmarł Adamkiewicz. - Dla nas jego odejście to niewyobrażalna strata, to był nasz przyjaciel, traktowaliśmy go jak członka rodziny - powiedział Dziewiątkowski w wywiadzie dla "Super Expressu". - Jesteśmy pogrążeni w olbrzymim smutku. Nie było to jednak ostatnie tragiczne wydarzenie w tamtym okresie - raptem pół roku później z życiem pożegnał się także lider - kiedy odszedł miał niespełna 71 lat. Trzeba podkreślić, że był on jednym z najbardziej płodnych artystów, jacy kiedykolwiek stąpali po polskiej ziemi - za życia w ZAiKS-ie zarejestrował około 3000 piosenek.

Los z pewnością nie oszczędzał Skrybant, ta jednak postanowiła nie kończyć działalności i dalej kontynuowała dzieło zmarłego męża. W niedalekiej przyszłości dokooptowała więc nowych muzyków: basistę Włodzimierza Krakusa oraz gitarzystę Janusza Konefała. Mimo, że obydwaj pochodzą z zupełnie innych niż Dziewiątkowski i Adamkiewicz rejonów muzycznych, całkiem zgrabnie wpasowali się w stylistykę, jaką wypracował przez lata Tercet Egzotyczny. Jednym z przejawów działalności nowego składu była wydana w 2006 roku kompilacja "Greatest Hits - Płyta Jubileuszowa" (ukazała się ona specjalnie na obchody czterdziestolecia istnienia), którą wypełniły największe przeboje grupy, nagrane w kompletnie nowych, zmienionych aranżacjach.

Tercet Egzotyczny kontynuuje działalność, pozostając aktywny zarówno wydawniczo, jak i koncertowo. Na stan z 2009 roku zespół wydał ponad 20 longplayów (a także dwa koncertowe wydawnictwa DVD), z których zdecydowana większość osiągnęła status co najmniej złoty. W przeciągu ponad 40-letniej kariery kapela dała ponad 10 tysięcy koncertów na terenie kilkudziesięciu krajów. W 2002 roku wytwórnia Polskie Nagrania uhonorowała grupę diamentową płytą za zasługi dla rozwoju polskiej fonografii. --- muzyka.wp.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire cloudmailru uplea ge.tt

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Tercet Egzotyczny Wed, 11 Jan 2017 14:27:42 +0000
Tercet Egzotyczny - Pamelo Zegnaj (2003) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1104-tercet-egzotyczny/3070-pamelo-zegnaj.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1104-tercet-egzotyczny/3070-pamelo-zegnaj.html Tercet Egzotyczny - Pamelo Zegnaj (2003)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Pamelo zegnaj
2. Granada
3. O jaskoleczko
4. Moje wlosy moje oczy
5. Una paloma blanca
6. Hasta Manana
7. El Manicero
8. Gorrioncillo Pecho Amarillo
9. Adios Irene
10. Que Se Va
11. O Izabello
12. Valencia
13. Aj aj aj Paloma
14. La Cumparsita
15. Guadalajara
16. Guantanamera 17. Minal juz rok
18. Kaktusowa samba
19. Mloda zona
20. Kolysanka dla syna

 

Nie ma znaczenia czy ich twórczość przypada nam do gustu czy nie. Każdy jednak przyzna , że Tercet Egzotyczny to swoisty fenomen na naszym rynku muzycznym. Powstali w 1963 roku i praktycznie bez dłuższych przerw działają do dziś. Bez problemu zapełniając sale koncertowe w kraju i zagranicą, a „Pamelo, żegnaj” czy „La paloma” stały się klasykami polskiej muzyki rozrywkowej.

TERCET EGZOTYCZNY, także Isabela’s Vocal Group, wrocławski zespół wokalno-instrumentalny utworzony jesienią 1963 przez Zbigniewa Dziewiątkowskiego – voc, g, lider, (zm. 14.01.2002) z Mieczysławem Metelskim – voc, bg, Izabellą Skrybant-Dziewiątkowską – voc, perc. Był kontynuacją stylistyczną Duetu Egzotycznego Z. Dziewiątkowski-Witold Antkowiak. Zadebiutował zimą 1963 na koncertach w Zakopanem. Udział w audycji radiowej Podwieczorek przy Mikrofonie, w której śpiewał głównie piosenki latynoamerykańskie, przyniósł zespołowi ogromną popularność. W 1966 ukazał się pierwszy LP Tercet Egzotyczny, na którym znalazły się także polskie utwory. Koncertował w kraju i za granicą, w niemal wszystkich krajach Europy oraz w ośrodkach polonijnych USA i Kanady. Zagraniczne tournée Tercetu Egzotycznego organizowały agencje koncertowe z Amsterdamu, Mediolanu, Düsseldorfu i Nowego Jorku. W 1976 M. Metelskiego zastąpił Zbigniew Adamkiewicz – voc, bg (zm. 5.06.2001). Zespół zmienił wówczas nazwę na Isabela’s Vocal Group. Używał także nazwy Tercet Egzotyczny Grupa Wokalna Izabelli. W 1992 po raz pierwszy i jedyny w swej karierze wystąpił na IMF w Sopocie. --- mtj.pl

download:  uploaded divshare ziddu 4shared mediafire

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Tercet Egzotyczny Sun, 10 Jan 2010 23:24:58 +0000
Tercet Egzotyczny 4 – La Cumparsita (2001) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1104-tercet-egzotyczny/17491-tercet-egzotyczny-4--la-cumparsita-2001.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1104-tercet-egzotyczny/17491-tercet-egzotyczny-4--la-cumparsita-2001.html Tercet Egzotyczny 4 – La Cumparsita (2001)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.La Cumparsita
2.Hasta mas ver
3.Młoda żona
4.Minął już rok
5.Upiję się dziś
6.Moje włosy, moje oczy
7.Valencja
8.Adior Irene
9.Czarna woalka
10.Kołysanka dla synka
11.Zofija
12.Powrót do Granady
+
13.Ruege por nosotros
14.Randy si
15.Me gusta la rumba
16.Camina verde
17.El Manicero
18.Guantanamera
19.Hotel de Paris
20.Senior Ricardo
21.Strome schodki
22.Zaśpiewaj o nich
23.Inne gwiazdy
24.Kastaniety

Tercet Egzotyczny to:	
Zbigniew Dziewiątkowski	
Mieczysław Metelski
Izabella Skrybant-Dziewiątkowska 
+
Orkiestra pod dyrekcją
Włodzimierza Kruszyńskiego
Adama Skorupki

Pierwsze wydanie w 1971 roku, 12 utworów.

 

Ta właśnie płyta Tercetu Egzotycznego towarzyszy mi od wczesnego dzieciństwa. Jest analogowa więc słuchaliśmy jej na adapterze, zresztą tak jest do dziś. Niezmiennie lubię wracać do tej muzyki i lat beztroski. Polecam ją każdemu bez względu na wiek i upodobania muzyczne. Posłuchajcie... --- musiq.pl

download (mp3 @320 kbs):

uploaded yandex 4shared mega mediafire solidfiles zalivalka cloudmailru oboom

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Tercet Egzotyczny Fri, 20 Mar 2015 17:20:11 +0000
Tercet Egzotyczny – Biala Lodz (1999) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1104-tercet-egzotyczny/14789-tercet-egzotyczny-biaa-od-1999.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/1104-tercet-egzotyczny/14789-tercet-egzotyczny-biaa-od-1999.html Tercet Egzotyczny – Biała Łódź (1999)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Biała łódź
2. Cordoba
3. Zostaniesz ze mną
4. Pieśń o mojej wyspie
5. Kochaj dziewczyny
6. Dziś tylko chcę zapomnieć
7. Moje włosy, moje oczy
8. Do Vera Cruz
9. Przebacz mi, mamo
10. Wróć, syneczku wróć
11. Taki dzień musiał przyjść
12. Dance, czyli conga, bonga i cabasa
13. Hellado, moja Hellado
14. Kameliowa piosenka
15. Żegnaj lato, żegnaj morze
16. Płonie już jesień
17. Gdzie te góry, gdzie te lasy
18. Ale jeszcze chce się śpiewać

Muzycy:
Izabella Skrybant-Dziewiątkowska – śpiew
Zbigniew Dziewiątkowski - śpiew, gitary
Zbigniew Adamkiewicz - śpiew, gitara basowa

 

Tercet Egzotyczny powstał w 1963 roku z inicjatywy Zbigniewa Dziewiątkowskiego. Przez jednych krytykowany i traktowany jako uosobienie kiczu, przez innych kochany do nieprzytomności m.in. za utwór „Pamelo żegnaj” na scenie trwa niezmiennie od 50 lat.

Dziewiątkowski zainspirowany według legendy filmem „Paloma” grał już wcześniej z Witoldem Antkowiakiem, jednak prawdziwy sukces odniósł, gdy do współpracy zaprosił Izabellę Skrybant i Mieczysława Metelskiego. Izabella, wokalistka operetki stała się prawdziwą gwiazdą, która uwiodła widzów wspaniałym głosem, urodą i scenicznym wizerunkiem. Później z zespołu odszedł Metelski, którego na wiele lat zastąpił Zbigniew Adamkiewicz. Dzięki programowi radiowemu „Podwieczorek przy mikrofonie” zespół zrobił ogromną karierę w Polsce, a „Pamela” (nagrana w 1966 roku) i oryginalne stroje stały się ich znakiem rozpoznawczym. Mimo to w Polsce nie rozpieszczano „Tercetu”, co rekompensowały artystom dowody uznania ze strony publiczności.

Doceniono ich za granicą – przez 30 lat koncertowali na całym świecie, zaś w 1979 nagrali album „Tercet Egzotyczny” dla wytwórni Sony. Byli prekursorami latynoskich rytmów w Polsce i na świecie, a ich nagrania pojawiały się na niejednym dancingu. Śpiewali po polsku, angielsku i hiszpańsku, zaś ich koncerty przyciągały zawsze rzesze fanów. Nagrali ponad 21 albumów, które sprzedały się w 10 mln egzemplarzy. Oprócz „Pameli” publiczności spodobały się takie utwory jak: „Granda”, „Kołysanka w Acapulco”, „Una paloma blanca”, „La cumparsita”, „W małej hacjendzie”. W 1992 zespół po raz pierwszy wystąpił na festiwalu w Sopocie.

W 2001 roku zmarli lider Tercetu - Zbigniew Dziewiątkowski i gitarzysta Zbigniew Adamkiewicz. Mimo bólu po stracie męża i kolegi Izabella postanowiła grać dalej i zaprosiła do współpracy Włodzimierza Krakusa i Janusza Konefała. I tak Tercet Egzotyczny gra dalej, ciesząc się niesłabnącym uwielbieniem fanów. ---rfm.fm

download:  uploaded anonfiles mega 4shared mixturecloud yandex mediafire ziddu

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (blueslover) Tercet Egzotyczny Wed, 18 Sep 2013 15:36:36 +0000